Naletěla sňatkovému podvodníkovi. Přišla o statisíce

ČTK ČTK
2. 11. 2012 13:06
Osmadvacetiletou ženu připravil o 420.000 korun její virtuální partner z Ghany
Osmadvacetiletou ženu připravil o 420.000 korun její virtuální partner z Ghany.
Osmadvacetiletou ženu připravil o 420.000 korun její virtuální partner z Ghany. | Foto: Reuters

Brno - Osmadvacetiletou ženu z Brněnska připravil v uplynulých dnech o 420.000 korun sňatkový podvodník.

Seznámila se s ním před časem na sociální síti. Tvrdil o sobě, že je devětačtyřicetiletý vdovec z Ghany, pracuje jako inženýr na lodi a má slušný příjem. Ženě navrhl sňatek v ČR.

Pak se ale ozval ze Středoafrické republiky jeho známý s tím, že virtuální přítel měl autonehodu a potřebuje zaslat peníze na ošetření v nemocnici, řekla mluvčí policie Andrea Straková.

"Žena, zřejmě zaslepena láskou, tedy neváhala a na účet kamaráda zraněného muže postupně zaslala 420.000 korun. Pak ale zjistila, že vše je jen podvod," uvedla mluvčí.

Protože podobných případů se stalo v regionu více, vyzvala veřejnost k opatrnosti při navazování citových vztahů přes sociální sítě.

Muž vystupoval velmi seriózně. Přítelkyni z Brněnska slíbil, že ji založí účet, na který ji převede milion euro, pak přijede do České republiky a vezmou se.

Vše se změnilo po telefonátu ze Středoafrické republiky, kterým bylo důvěřivé ženě sděleno, že jejímu budoucímu partnerovi hrozí po nehodě amputace nohy.

Žena zároveň dostala informaci, že slíbený milion euro je již uložený na účtu zahraniční banky. Aby bylo možné čerpat z něj peníze, je prý třeba zaplatit poplatek jako potvrzení legalizace peněz ve výši 7500 euro. Žena ale částku zaplatit odmítla.

"Jednak už neměla peníze, a také pochopila, že vysněný muž zřejmě není ten, za koho se vydával, a tak se obrátila na policii," doplnila mluvčí. Dohledat pachatele v takovýchto případech je podle kriminalistů téměř nemožné.

 

Právě se děje

Další zprávy