reklama
 
 

Pitr musí do vězení. Na pět let

5. 6. 2006 15:40
Praha - Jeden z nejbohatších podnikatelů v zemi Tomáš Pitr jde definitivně do vězení za 12 let staré daňové delikty.

Vrchní soud v Praze ho dne poslal za mříže na pět let. Zmírnil tak o tři a půl roku původní osmiapůlletý trest.

Soudy tak poprvé trestaly podnikatele spojené s potravinářskou skupinou Setuza, s níž nyní válčí stát.

Pitr vystupuje za společnost Český olej, která letos pomocí podezřelé smlouvy vystrnadila ze Setuzy stát a plně společnost ovládla.

Stát má ale za Setuzou čtyřmiliardovou pohledávku a podniku stále hrozí, že skončí v konkursu. Spolu s Pitrem byl se Setuzou spojen i František Mrázek, jehož letos v lednu zastřelil zatím neznámý najatý vrah.

 • Více o případu Setuza ČTĚTE ZDE

Agentura ČTK uvedla, že Tomáš Pitr má jít do vězení spolu s Miroslavem Provodem, dalším ze skupiny kontroverzních podnikatelů, kteří mají roky své hlavní sídlo v areálu Vystrkov u Orlické přehrady.

Městský soud připsal oběma podnikatelům vinu v případu jedenáct let starých daňových úniků za 51 milionů korun. Spolu s nimi byli k nižším trestům odsouzeni i jejich spolupracovníci Jiří Syrovátko a bývalý náměstek inspekce ministra vnitra Milan Jungr.

Pitr: Sedět nepůjdu

Všichni obvinění se proti původnímu verdiktu odvolali, případ tedy skončil u vyšší instance. "Samozřejmě, že se odvolám. Přece si nepůjdu na osm a půl roku sednout do vězení, když rozsudek je účelový," komentoval první soudní verdikt pro deník Aktuálně.cz Tomáš Pitr.

Pitr i ostatní odsouzení trvají na své nevině. Rozsudek nepřímo dávají do souvislosti se současným tažením státu proti podnikatelům spojeným se Setuzou.

"Nechci tvrdit, že soudy jsou takto ovlivněné. Ať si o tom udělá obrázek každý sám, ale je evidentní, že soud proti nám neměl jediný důkaz. Ten samý soud nás původně osvobodil a dnes, za situace, která právě je, vydá rozsudek, v němž otočí názor o 180 stupňů," dodal Pitr.

autor: Sabina Slonková | 5. 6. 2006 15:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama