Paroubek se do Teplic nastěhoval ke kmotrovi své dcery

Svému poslaneckému asistentovi platí 11,5 tisíc korun
Dům Petra Bendy v Teplicích, ve kterém nově bydlí šéf ČSSD Jiří Paroubek
Dům Petra Bendy v Teplicích, ve kterém nově bydlí šéf ČSSD Jiří Paroubek | Foto: Ludvík Hradilek

Teplice - Předseda ČSSD Jiří Paroubek bydlí v Teplicích domě svého přítele a předsedy socialistů v Ústeckém kraji Petra Bendy.

Informaci o tom přinesl deník Blesk, který vyfotografoval šéfa socialistů jak z domu vychází v sobotu před začátkem programové konference.

Jméno Jiřího Paroubka zatím není uvedeno na zvoncích. V oknech domu je vyvěšena cedule, že další byty jsou k pronájmu.

"Věc pronájmu bytu pana předsedy Paroubka v Teplických je jeho osobní a soukromou věcí a já to nebudu a nechci nijak komentovat," odvětil na otázku, zda pronajímá svému stranickému nadřízenému byt, Petr Benda.

Všechny Paroubkovy byty

Paroubek ještě před stěhováním novinářům přiznal, že si našel podnájem v bytě o rozloze 77 metrů čtverečních, za nějž zaplatí 11,5 tisíce korun měsíčně. Jeho rodina nyní údajně využívá dvě nemovitosti. Byt manželky Petry, zatížený hypotékou vy výši přibližně 2,2 miliony korun, a chatu za Prahou.

Nejsou to ale jediné nemovitosti, které manželé Paroubkovi vlastní.

Foto: Ludvík Hradilek

Po rozvodu v povinném přiznání majetku v červenci 2008 Jiří Paroubek přiznal, že mu ze společného jmění manželů zůstaly dva byty v Praze, byt v Symfonické ulici s pořizovací cenou čtyři miliony korun a družstevní byt v ulici Jaroslava Foglara s pořizovací cenou 1,6 milionu.

Kromě toho předseda ČSSD zveřejnil i výši svých dluhů. Splatit měl téměř třímilionovou hypotéku a sedmisettisícový úvěr.

Hypotéka pro syna

V roce 2009 už přiznal o byt a hypotéku méně. V rozhovoru pro server Týden.cz uvedl, že byt v Symfonické ulici včetně hypotéky přepsal na syna z prvního manželství. Zbývalo mu doplatit jen úvěr ve výši 620 tisíc korun.

Ve stejném rozhovoru rovněž uvedl, že vyjde bez poslaneckých náhrad, které prý Paroubek rozdává chudým.

Paroubkův poslanecký plat činí zhruba 44 tisíc čistého. MF Dnes v minulosti vypočítala, že mu po zaplacení splátek na byt mu měsíčně zbude zhruba 33 tisíc korun čistého.

Petra Paroubková je nyní na mateřské. Kromě hypotíky za byt splácí i leasing na auto.

 

Právě se děje

Další zprávy