reklama
 
 

Pád střechy v České Třebové policie vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti. Viníkovi hrozí až osm let

17. 1. 2017 11:08
Kamera zachytila pád střechy sportovní haly v České Třebové | Video: TVCOM.cz |  01:03
Až osm let vězení hrozí případnému viníkovi sobotního pádu střechy sportovní haly v České Třebové. Policie zřícení vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, řekla to orlickoústecká policejní mluvčí Lenka Vilímková. Zřícenou střechu zkoumá soudní znalec. Podle Vilímkové bude nutné odklidit části trosek, aby se statik mohl dostat ke všem místům budovy. Na místě bude pracovat zřejmě několik dní, vlastní posudek vyhotoví v následujících měsících.

Česká Třebová – Sobotní pád střechy sportovní haly v České Třebové policie vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Řekla to mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Konstrukce se zřítila večer při florbalovém turnaji, všem osmi desítkám lidí se podařilo utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili. "Trestní sazba je u tohoto přečinu až osm let vězení," uvedla Vilímková.

Zřícenou střechu zkoumá soudní znalec. Podle Vilímkové bude nutné odklidit části trosek, aby se statik mohl dostat ke všem místům budovy. Na místě bude pracovat zřejmě několik dní, vlastní posudek vyhotoví v následujících měsících.

Poškozenou halu zatím hlídá policie. Po ukončení prohlídky znalcem budovu předá Pardubickému kraji, který jako majitel ostrahu zabezpečí sám.

Halu stavěla stavební firma Profistav Litomyšl. Jak dříve uvedl projektant stavby Tomáš Friš, není jasné, proč se střecha zřítila. Konstrukce byla sestavená z dřevěných vazníků, což je podle něj běžný způsob výstavby. Na střeše haly leželo před zhroucením střechy zhruba 25 centimetrů sněhu, Friš se nedomnívá, že by to byla příčina neštěstí.

Pardubický kraj vybudoval novou halu nákladem 58 milionů korun, slavnostní otevření bylo plánováno na neděli. Využívat ji měla místní Vyšší odborná škola a Střední škola technická, v jejímž areálu stojí, původní tělocvična již byla zastaralá.

Výše škody zatím nebyla stanovena. Pardubický kraj si podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) nechá zpracovat vlastní nezávislé posouzení celé stavby od projektové dokumentace až po kolaudaci budovy. To zároveň stanoví, zda je stávající projekt použitelný pro reklamaci a dostavbu, nebo zda je třeba provést úpravy kvůli bezpečnosti. Krajním řešením by mohla být demolice objektu a výstavba nového.

autor: ČTK | 17. 1. 2017 11:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama