V České Třebové se během zápasu zřítila střecha nové sportovní haly, všichni stačili utéct

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 15. 1. 2017 9:35
Podle pořadatelů byly v hale před pádem střechy na ploše odhadem čtyři desítky lidí, dalších 20 byli pořadatelé a zbytek diváci.
Hala v České Třebové. | Video:

Česká Třebová - V České Třebové na Orlickoústecku se v sobotu večer zřítila střecha nově otevřené sportovní haly. Nikdo nebyl zraněn.

Budova je uzavřená, příčinu pádu vyšetřují policisté, informovala ve večerních hodinách mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

"Střecha začala kolabovat v 1. minutě posledního sobotního utkání turnaje regionálních výběrů dorostenců mezi Ústecko-Libereckým a Olomoucko-Moravskoslezským regionem. Střecha se hroutila postupně a všichni hráči a rozhodčí dokázali utéct několik sekund před kompletním zřícením střechy," uvedla na webu florbalová asociace.

Podle pořadatelů bylo v hale před pádem asi 80 lidí.

"Konstrukce se začala hroutit odzadu postupně do plochy. Ty trámy se propadaly směrem do hřiště, sesypalo se to jako hromádka z karet. Šlo to rychle, prostor uniknout tam naštěstí byl," řekla předsedkyně Florbalového klubu Orlicko-Třebovsko Renát Typlová.

Lidé volali, že padá střecha

Podle ní jeden z diváků před pádem konstrukce cítil, jak padají kuličky polystyrenu. "Potom bylo slyšet křupání těch trámů a najedou to odzadu šlo, nejdřív vyběhla tribuna, pak další," řekla předsedkyně.

Typlová se v době pádu střechy vracela do haly. "Najednou proti mě běželi lidi a volali, že padá střecha. Tak jsem šla k oknu, kde se dá podívat do haly, a viděla jsem to. Bylo to šílené," řekla.

Podle pořadatelů byly v hale před pádem střechy na ploše odhadem čtyři desítky lidí, dalších 20 byli pořadatelé a zbytek diváci. Turnaje se účastnilo osm týmů z několika regionů, hráči byli ve věku od 15 do 16 let. "Řešili jsme náhradní variantu, ale nepovedlo se nám najít v regionu vhodnou volnou halu. Proto jsme turnaj zrušili, nyní se bude na komisi řešit, zda se to bude nějak a někdy dohrávat," řekla Typlová.

Halu nechal postavit za 58 milionů korun Pardubický kraj. Podle hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického byla hala zkolaudovaná 2. ledna.

"Já osobně budu odmítat jakoukoliv diskusi, že příčinou byla souvislost se sněhem, takováto konstrukce musí vydržet nesrovnatelně větší nápor," řekl Netolický, podle kterého je v České Třebové odhadem kolem 40 centimetrů sněhu.

Hejtmanství svolalo na neděli poradu, na které chce celou situaci řešit. Netolický  pouze řekl, že bude trvat na potrestání viníka.

Halu hejtmanství postavilo v areálu Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové. Kromě studentů měly halu využívat i sportovní kluby zaměřené na florbal, volejbal a basketbal. Hejtmanství uvedlo, že nová hala má obdélníkový půdorys o rozměrech přibližně 51 krát 26 metrů. V zázemí vzniklo šest šaten, dohromady pro 72 sportovců, a sprchy.

 

Právě se děje

Další zprávy