Halu v Mníšku stavěla stejná firma jako tu v České Třebové. Nechají ji preventivně zkontrolovat

ČTK ČTK
16. 1. 2017 16:41
Mníšek pod Brdy se v reakci na zřícení střechy sportovní haly v České Třebové rozhodl zaplatit revizi své nové tělocvičny. Tu totiž v loňském roce postavila stejná společnost. Tělocvična má sice jinou konstrukci, kde zřícení střechy nehrozí, i přesto se ale vedení obce chce ujistit, že jejich stavbě se nic podobného stát nemůže. Podle starosty obce vyjde revize na zhruba deset až dvacet tisíc korun.
Pád střechy sportovní haly v České Třebové zachytila kamera. | Video: TVCOM.cz

Mníšek pod Brdy – Mníšek pod Brdy nechá preventivně zkontrolovat novou halu tělocvičny. Stavěla ji totiž stejná firma jako sportovní halu v České Třebové, u které se v sobotu večer zřítila střecha. Informaci Českého rozhlasu Radiožurnál potvrdil starosta Mníšku pod Brdy Petr Digrin (STAN).

"Nechceme nic opomenout a zanedbat, proto jsme se rozhodli udělat technicko-stavební revizi mníšecké tělocvičny. Chceme se ujistit, že nehrozí žádné nebezpečí," řekl Digrin.

Mníšecká hala byla otevřena v říjnu loňského roku a je podle starosty několikanásobně menší než ta v České Třebové. "My v Mníšku ale máme zcela jinou konstrukci – obloukovou halu, kde zřícení střechy nehrozí," řekl starosta. Hala v České Třebové měla střechu plochou.

"Podle vyjádření projektanta i technického dozoru je naše stavba v pořádku, přesto zaplatíme revizi, aby všichni uživatelé tělocvičny mohli sportovat v pohodě a s klidem," dodal starosta. Revize podle něj vyjde na zhruba deset až dvacet tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rakousko zasáhlo zemětřesení, větší škody ale zřejmě nezpůsobilo

Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v ranních hodinách centrální části Rakouska. Závažnější škody ale nejspíše nezpůsobilo.

Podle Rakouského institutu pro meteorologii a geodynamiku (ZAMG) leželo epicentrum poblíž města Admont ve spolkové zemi Štýrsko, ohnisko spočívalo v hloubce osmi kilometrů. Otřesy půdy byly cítit i v přilehlých Horních Rakousech.

ZAMG vydal varování, že zemětřesení mohlo způsobit drobná poškození budov. Stanice ORF bez bližších podrobností uvedla, že jsou již hlášeny první škody. Podle agentury APA je s ohledem na sílu zemětřesení možné, že na domech popraskaly fasády či se odloupala omítka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Van Morrison žaluje vládu, chce, aby povolila koncerty

Severoirský zpěvák Van Morrison "jménem tisíců hudebníků, umělců, klubů a všech, kdo pracují v koncertním průmyslu" žaluje tamní vládu. Od soudu chce, aby přezkoumal platnost zákazu koncertování v době nemoci covid-19. "Nejsme si vědomi žádného věrohodného vědeckého či lékařského zdůvodnění, které by odůvodnilo plošný zákaz," řekl deníku Guardian zpěvákův právník.

Severní Irsko je součástí Spojeného království, které coby nejpostiženější evropská země momentálně zápasí s třetí vlnou epidemie umocněnou novou, nakažlivější mutací viru. Za necelý rok v Británii kvůli covidu-19 zemřelo přes 91 tisíc lidí, z toho přes 1600 v Severním Irsku.

Pětasedmdesátiletý Morrison, člen Rokenrolové síně slávy a držitel dvou cen Grammy, proslul písněmi jako Brown Eyed Girl nebo Moondance, deskami Astral Weeks či Tupelo Honey nebo spoluprací s kapelou Chieftains. V posledním roce vydal několik skladeb brojících proti zákazům spojeným s nemocí covid-19, naposledy ve spolupráci s kytaristou Ericem Claptonem.

Zdroj: Guardian
Další zprávy