Halu v Mníšku stavěla stejná firma jako tu v České Třebové. Nechají ji preventivně zkontrolovat

ČTK ČTK
16. 1. 2017 16:41
Mníšek pod Brdy se v reakci na zřícení střechy sportovní haly v České Třebové rozhodl zaplatit revizi své nové tělocvičny. Tu totiž v loňském roce postavila stejná společnost. Tělocvična má sice jinou konstrukci, kde zřícení střechy nehrozí, i přesto se ale vedení obce chce ujistit, že jejich stavbě se nic podobného stát nemůže. Podle starosty obce vyjde revize na zhruba deset až dvacet tisíc korun.
Pád střechy sportovní haly v České Třebové zachytila kamera. | Video: TVCOM.cz

Mníšek pod Brdy – Mníšek pod Brdy nechá preventivně zkontrolovat novou halu tělocvičny. Stavěla ji totiž stejná firma jako sportovní halu v České Třebové, u které se v sobotu večer zřítila střecha. Informaci Českého rozhlasu Radiožurnál potvrdil starosta Mníšku pod Brdy Petr Digrin (STAN).

"Nechceme nic opomenout a zanedbat, proto jsme se rozhodli udělat technicko-stavební revizi mníšecké tělocvičny. Chceme se ujistit, že nehrozí žádné nebezpečí," řekl Digrin.

Mníšecká hala byla otevřena v říjnu loňského roku a je podle starosty několikanásobně menší než ta v České Třebové. "My v Mníšku ale máme zcela jinou konstrukci – obloukovou halu, kde zřícení střechy nehrozí," řekl starosta. Hala v České Třebové měla střechu plochou.

"Podle vyjádření projektanta i technického dozoru je naše stavba v pořádku, přesto zaplatíme revizi, aby všichni uživatelé tělocvičny mohli sportovat v pohodě a s klidem," dodal starosta. Revize podle něj vyjde na zhruba deset až dvacet tisíc korun.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy