Budova, jejíž stavbu ovlivnily i myšlenky švýcarského architekta a urbanisty Le Corbusiera, patří mezi kulturní památky. K jejím hlavním atributům patří skeletová konstrukce, díky níž vznikly flexibilní interiéry, samoomyvatelný keramický plášť nebo plochá střecha.
Podívejte se také na díl TV Architect o stavbách židovských architektů:
Ve vstupní hale ve směru od Vltavy lze pozorovat spoustu původních detailů, mezi ně patří sklobetonový strop či železobetonové sloupy a zábradlí na schodištích. V prostoru bývalé elektrické haly, kde se předváděly nejnovější výdobytky elektroprůmyslu, se dnes nachází jídelna. Unikátní bylo na svou dobu technické vybavení budovy, nacházela se zde americká klimatizace Carrier či systém potrubní pošty.
Budova se ale společně s budováním severojižní magistrály začala proměňovat. Dříve byla zasazena do městského provozu, oddělením se ale stala solitérem doslova odtrženým od zbytku Holešovic. Nedávno ale začala stavba získávat novou podobu. Na podzim roku 2018 totiž začala rozsáhlá rekonstrukce této budovy na základě projektu kanceláře TaK Architects v čele s architektem Markem Tichým.
Elektrické podniky byly předchůdcem několika pozdějších městských podniků, například dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy, Elektropodniku hl. m. Prahy, Správy veřejného osvětlení či Pražské energetiky.