budova

Majetkový úřad znovu prodává Palác Broadway, v předchozí aukci neměl o budovu nikdo zájem

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v pondělí opět vyhlásil elektronickou aukci na prodej pražského Paláce Broadway. Minimální cena je stejná jako v předchozím kole výběrového řízení, a to 1,05 miliardy korun. Jde o nejvyšší minimální cenu za dobu existence úřadu. V tiskové zprávě o tom informoval úřad.

V prvním kole elektronické aukce loni v září neměl o palác nikdo zájem a stávající nájemce nevyužil svého přednostního práva a ve stanovené lhůtě nepodal nabídku na odkup. Úřad proto vyhlásil další aukci.

Ta začne 7. března v 10 hodin a potrvá do 9. března do 12 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 4. března do půlnoci, musí zájemci složit kauci 20 milionů korun. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány v lednu a únoru a budou v českém i anglickém jazyce, informoval úřad.

Zdroj: ČTK

V troskách zříceného domu na Floridě našli další těla, obětí je tak nejméně osmnáct

Téměř týden po částečném zřícení bytového komplexu na Floridě narostl počet potvrzených úmrtí na osmnáct. Stalo se tak poté, co byly ve středu večer místního času nalezeny další dvě těla. Na 147 lidí se stále pohřešuje. Šéfka floridského okresu Miami-Dade County Levine Cavaová podle agentury Reuters oznámila, že dvě další nalezené oběti jsou děti ve věku čtyř a deseti let. Středeční bilance objevených těl tak vzrostla na šest.

Zdroj: ČTK

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Pokračovat