Na břehu Lipna stojí olympijský park vybudovaný předběžně za 65 milionů korun, který má být českým středobodem fanouškovského dění spojeného s letošní olympiádou v Riu. Parky vyrostly i v Ostravě, Plzni a Pardubicích. Pardubický park předběžně přijde na 9 milionů, ten v Plzni na necelých 10 a Ostravský na 20. Redaktoři Aktuálně.cz prošli všechny čtyři a nyní přináší jejich srovnání. Nejvíc ocenili parky v Plzni a Pardubicích. Za stejné zážitky tam zaplatíte méně peněz.
Zázemí - toalety, občerstvení
Lipno: 1
V největším areálu jsou čisté keramické toalety, kde se příliš nestojí fronty. Stánková nabídka jídla je pestrá a nabízí například i občerstvení inspirované Brazílií. Ceny jsou ale spíše pražské.
Plzeň: 2
Areál nabízí obyčejné chemické toalety a klasické festivalové stánky, specialitou je plážový bar s dlouhou otevírací dobou.
Pardubice: 1
Stánků s občerstvením a pivem je v obou částech parku dostatek, stejně jako toalet, na rozdíl od hudebních festivalů rozdělených na pánské a dámské. Vytknout se dá snad jediná drobnost. Nejbližší stánek u fanzóny s velkoplošnou obrazovkou je asi 100 metrů daleko.
Ostrava: 1
Občerstvení i toalet dostatek, chybí jen na Masarykově náměstí, kde je však řada restaurací s venkovními zahrádkami.