Okamurovu hnutí vadí hračka z KFC. Skládací mešita včleňuje islám do naší kultury, tvrdí SPD

Barbora Němcová Barbora Němcová
29. 3. 2018 13:11
KFC k dětskému menu nedává jen skládací mešitu, ale i další hračky vztahující se k různým kulturám. Děti tak mohou dostat třeba i chaloupku na kuří nožce nebo chrám svatého Vasila Blaženého.
Příspěvek ze stránek olomoucké SPD.
Příspěvek ze stránek olomoucké SPD. | Foto: Facebook Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura Olomoucký kraj - SPD

Praha - Papírová skládačka mešity v dětském menu KFC rozlítila Svobodu a přímou demokracii Tomia Okamury. "Se skládacím kostelem nepřijdou, ale s mešitou ano. Tak vypadá salámová metoda včleňování jejich kultury do naší. Po kapkách," napsala na své facebookové stránce SPD Olomouckého kraje.

Fastfoodový řetězec KFC k dětskému menu přidává hračky, které se vztahují k různým kulturách, i stavení z říše pohádek. Kromě mešity tak děti v balení můžou dostat i chaloupku na kuří nožce, chrám Vasila Blaženého v Moskvě nebo londýnský Big Ben.

"V dětském menu jsou hračky, 3D puzzle, které umožňují konstrukci budov, které odkazují na různé kultury. V žádném případě nevyjadřují náboženský postoj," napsal redakci Aktuálně.cz marketingový manažer KFC Petr Adamec s tím, že hračky budou k dispozici v restauracích do poloviny května.

Příspěvek SPD vyvolal na Facebooku nenávistné reakce. "Za**aný ISLÁM!" nebo "vypakujte to KFC i s těmi muslimy, stejně se to nedá žrát," stálo pod příspěvkem.

SPD si navíc nebyla jistá, co vlastně hračka znázorňuje. Nejprve ji označila za mešitu, pak po upozornění jednoho z fanoušků chybně za Tádž Mahal. "Tak tedy ne mešita, ale islámská architektura. A jsme u jádra pudla," trvalo na svém hnutí.

Skládačka ve skutečnosti znázorňuje mešitu v kazašském městě Almaty, jak také KFC uvádí na svých facebookových stránkách. I tam se totiž debata o údajně nevhodné hračce přenesla. "K té mešitě, co strkáte k dětskému menu, jsou i zápalky, nebo je potřeba si sehnat vlastní?" píše například jeden ze zákazníků.

Mluvčí SPD Michaela Dolenská ani Pavel Jelínek z olomoucké organizace SPD na otázku, proč parlamentní straně vadí hračka v KFC, neodpověděli. Po odeslání dotazů ale příspěvek ze stánek hnutí zmizel.

Hnutí Tomia Okamury se dlouhodobě staví proti islámu a migraci. SPD chce zákonem trestat projevy islámu, který označují za ideologii neslučitelnou se svobodou a demokracií.

Foto: Facebook Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura Olomoucký kraj - SPD
 

Právě se děje

Další zprávy