Pondělí bude větrné a zamračené. Pro většinu území platí výstraha před silným větrem. Na některých místech nárazy dosahovaly rychlosti přes 70 kilometrů za hodinu, na horách kolem 100 kilometrů v hodině. Na Sněžce podle polské horské služby foukalo rychlostí až 126 kilometrů v hodině, což odpovídá orkánu. Odpoledne pršelo na většině území, na horách padal déšť se sněhem nebo sněžilo. Večer má déšť a sněžení od severu ustávat, mraků bude ubývat a pozvolna zeslábne vítr. Až do rána se v celé republice ale může tvořit náledí nebo zmrazky.
V úterý budou nejvyšší denní teploty pět stupňů Celsia nad nulou, ve středu při slunečním svitu se může teplota vyšplhat až na plus sedm. Večer ale bude od severozápadu přibývat oblačnost, v polohách nad 800 metrů nad mořem bude sněžit..
Ve čtvrtek už bude přeháněk více, opět bude také více foukat. Meteorologové upozorňují na to, že nad 700 metrů se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.
V noci na pátek mohou noční teploty klesnout až na minus devět stupňů Celsia, přes den nebude více než plus dva. Sněhové jazyky se budou tvořit už od 600 metrů nad mořem. O víkendu pak bude oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Sněhové srážky budou postupně jen na horách.
Nadcházející čtyři týdny budou teplotně průměrné. "Jako relativně nejchladnější vychází týden od 24. do 30. ledna s průměrem nejnižších nočních teplot kolem minus pěti stupňů Celsia a průměrem nejvyšších denních teplot kolem nuly. Do konce období budou teploty postupně vyšší. Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až slabě nadprůměrné," uvedli dnes meteorologové.
Průměrná teplota v Česku od 17. ledna do 13. února je minus 1,1 stupně Celsia. Nejchladněji touto dobou bylo v roce 1942 s průměrnou teplotou minus 12,3 stupně, naopak nejteplejší počasí zažili Češi v roce 2002, kdy teplota v průměru od poloviny ledna do půlky února vystoupala na 3,8 stupně nad nulou.