Obrazem: Jak politici sledovali sčítání. Slavilo se v ANO, Starostům se nedařilo

Předseda STAN Vít Rakušan
Na snímku vlevo lídr kandidátky ANO a současný primátor Ostravy Tomáš Macura.
Adam Scheinherr, náměstek pražského primátora za Prahu sobě.
Volební štáb koalice Solidarita. Na snímku jednička kandidátky Anna Šabatová.
V sobotu ve dvě hodiny odpoledne se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů.
Foto: Honza Mudra / HN
Domácí Obrazová sekce, Domácí
Aktualizováno 25. 9. 2022 0:10
Za velmi nadějné označil při příchodu do volebního štábu koalice Spolu výsledky koalice i samotné ODS premiér Petr Fiala. Podobně optimismem nešetřili ani zástupci dalších velkých stran. Nejvíc se nakonec slavilo v ANO, ODS nebo SPD. Naopak Starostové zejména v senátních volbách příliš neuspěli. Fotoreportéři Aktuálně.cz a HN nahlédli do štábů, kde politici sledovali sčítání a čekali na výsledky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy