Foto: "Vítězný únor" připomněly pochodující Lidové milice, protesty proti EET a oligarchovi Babišovi

Foto: "Vítězný únor" připomněly pochodující Lidové milice, protesty proti EET a oligarchovi Babišovi
"To by bylo velice důstojné uvítání," dodal pak exministr zahraničí při vystoupení na demonstraci proti oligarchizaci české politiky k výročí "Vítězného února", tedy u připomenutí komunistického převratu v roce 1948.
Akce se konala na Václavském náměstí v Praze, sešlo se na ní asi dvě stě lidí.
Hlavní objekt, před kterým řečníci varovali, byl jasný.
Nejbohatší podnikatel, mediální magnát a politik, Andrej Babiš.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 2. 2016 20:40
"Bylo by velice krásné, kdyby Praha byla plná tibetských vlajek na uvítání čínského prezidenta," pronesl dnes večer v reakci na schválené partnertsví Prahy a Pekingu Karel Schwarzenberg. "To by bylo velice důstojné uvítání," dodal exministr zahraničí na demonstraci proti oligarchizaci české politiky, kde vystoupil spolu s Miroslavem Kalouskem u připomenutí komunistického převratu. Ke stejné příležitosti prošla odpoledne asi stovka členů a podporovatelů stran Svobodných a Soukromníků převlečených za lidové miliocionáře z Klárova k Úřadu vlády na protest proti schválené elektronické evidenci tržeb.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy