Obrazem: Tak ladí formu učitelé informatiky. Místo dovolené krotí v Lipnici roboty

Obrazem: Tak ladí formu učitelé informatiky. Místo dovolené krotí v Lipnici roboty
Srpnová Škola učitelů informatiky se koná již 28 let. Vše začíná tady, v centru Prahy v sídle oboru informatika na Matematicko-fyzikální fakultě (lidově matfyzu) Univerzity Karlovy.
Zde se musí pečlivě zabalit a odnosit k dodávce desítky počítačů, monitorů, notebooků, robotů a další techniky.
Nosiči nejsou ze stěhovací firmy, jde o docenty a doktory z matfyzu.
Ještě zkontrolovat, zda je naloženo vše, a dodávka může vyrazit do Lipnice nad Sázavou.
Foto: Škola učitelů informatiky/Matfyz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
30. 8. 2021 21:09
Pedagogové z Matfyzu pořádají už 28 let srpnovou Školu učitelů informatiky. Desítky informatikářů obětují dva týdny své dovolené a odjedou do chátrajícího objektu u Lipnice nad Sázavou. Zde je v kulisách reálného socialismu čeká to nejlepší a nejmodernější z výukových programů a také zkušení lektoři. Nadšení do programů a robotů je tu nakažlivé, za chvíli již všichni kódují či prohánějí roboty.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Členy Babišovy stínové vlády je pět ministrů předchozí vlády, ale i Vondráček či Pokorná Jermanová

Členy stínové vlády hnutí ANO vedené bývalým premiérem Andrejem Babišem je pět ministrů předchozí vlády ANO a ČSSD včetně Aleny Schillerové jakožto ministryně financí či Karla Havlíčka jako ministra průmyslu a obchodu. Dále jsou součástí kabinetu například bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury. Hnutí stínovou vládu představilo na dnešní tiskové konferenci po prvním zasedání.

Dalšími členy z řad ministrů předchozího kabinetu jsou ministr obrany Lubomír Metnar, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
Další zprávy