Foto: Symboly Vánoc u popelnic. Popeláři čistí město od stromků, bude z nich štěpka

Foto: Symboly Vánoc u popelnic. Popeláři čistí město od stromků, bude z nich štěpka
Je pět ráno a z centrály Pražských služeb v Proboštské ulici vyjíždí popelářské vozy a jejich posádky na každodenní službu svému městu.
Dnes ale nebudou, jako obvykle, svážet směsný nebo tříděný odpad, nýbrž vánoční stromky poházené po svátcích u kontejnerů.
My jsme se vydali na službu s tříčlennou posádkou "kukačky", tedy klasického velkého popelářského vozu se stupátky. Za volantem sedí František Mašek, ještě před dvěma měsíci řidič na OSVČ. Nyní je zaměstnancem Pražských služeb.
Dalšími dvěma členy týmu jsou bývalý tiskař Zdeněk Kubík a jednadvacetiletý Luboš Jungwirth (na snímku).
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 1. 2016 20:30
"Hlavně tam napište, že jsou to drsný chlapi," zdůrazňuje mi už potřetí řidič František Mašek. Je právě sedm ráno, Praha se pomalu probouzí, ale tito drsní chlapi - popeláři Pražských služeb - jsou už tři hodiny na nohou a čistí hlavní město od odhozených vánočních stromků. Těch na ně nečeká málo, celkem kolem tří set tisíc. Pražské služby proto na ně vyhradily desítky lidí a několik speciálních vozů, které je sváží na kraj města do Letňan. Tam z nich specializovaná firma vyrábí štěpku.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy