Foto: Na stromu ze Staroměstského náměstí už si "pochutnávají" zvířata v pražské zoo. Moc jim nejede

Foto: Na stromu ze Staroměstského náměstí už si "pochutnávají" zvířata v pražské zoo. Moc jim nejede
Větev ze smrku, který stál na Staroměstském náměstí v Praze, velbloudovi v pražské zoo moc nejede.
Ještě než si ale zvířata v pražské zoo mohla "smlsnout" na vánoční ozdobě historické Prahy, musela ji nejdřív specializovaná firma bezpečně sundat.
Už odzdobený smrk bylo nutné ještě ořezat o větve, o což se rovněž postarala specializovaná firma.
Poté bylo v sobotu kolem poledního převezeno přibližně 20 kubíků větví kamionem do zoo.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 1. 2016 17:47
Vánoční strom ze Staroměstského náměstí už sice dosloužil, vniveč ale nepřišel. Specializovaná firma v sobotu dopoledne už odzdobený smrk sundala, rozřezala a dovezla do pražské zoo, kde nyní slouží slonům, velbloudům a dalším zvířatům jako krmení. Ti se na něj ovšem příliš netváří.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy