Foto: Na stromu ze Staroměstského náměstí už si "pochutnávají" zvířata v pražské zoo. Moc jim nejede

Foto: Na stromu ze Staroměstského náměstí už si "pochutnávají" zvířata v pražské zoo. Moc jim nejede
Větev ze smrku, který stál na Staroměstském náměstí v Praze, velbloudovi v pražské zoo moc nejede.
Ještě než si ale zvířata v pražské zoo mohla "smlsnout" na vánoční ozdobě historické Prahy, musela ji nejdřív specializovaná firma bezpečně sundat.
Už odzdobený smrk bylo nutné ještě ořezat o větve, o což se rovněž postarala specializovaná firma.
Poté bylo v sobotu kolem poledního převezeno přibližně 20 kubíků větví kamionem do zoo.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
10. 1. 2016 17:47
Vánoční strom ze Staroměstského náměstí už sice dosloužil, vniveč ale nepřišel. Specializovaná firma v sobotu dopoledne už odzdobený smrk sundala, rozřezala a dovezla do pražské zoo, kde nyní slouží slonům, velbloudům a dalším zvířatům jako krmení. Ti se na něj ovšem příliš netváří.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy