Praha - Organizátoři výstavy Karel Čapek fotograf, pořádané k příležitosti 125 let výročí jeho narození, chtějí přiblížit divákům méně známý fakt, že mladší z bratrů Čapkových nebyl pouze známý spisovatel, dramatik, básník, kritik, překladatel, estetik a filozof, ale že zanechal za sebou zajímavé fotografické dílo - byť se samotnému fotografování věnoval poměrně krátkou dobu a v podstatě pouze amatérsky.
Čapek převážně fotografoval věci a lidi, jež ho obklopovali, zajímavé jsou také jeho záběry z cest. Snímky si většinou vyvolával sám.
Čapkovy fotografie vycházely ve třicátých letech minulého století v časopisech Světozor a Pestrý týden. Nejproslulejším Čapkovým fotografickým dílem se stala Dášeňka čili Život štěněte, která poprvé vyšla na sklonku roku 1932 a stala se nejprodávanější fotografickou publikací za první republiky. Dodnes vyšla ve více než 25 vydáních nejen v českém jazyce. Tato různá vydání máte na výstavě možnost taktéž vidět, navíc spolu s originálními fotografiemi, které byly v této knížce použity.
Zejména pro děti organizátoři připravili i doprovodnou soutěž Jak se fotí štěně. Expozice je doplněna i projekcí dvou dokumentů o životě a díle Karla Čapka.
Výstava trvá od 15. dubna do 26. července a najdete ji v 1. patře budovy Národního technického muzea v Praze.