Nová fakta o Aničce: Obviněný musí mít skryté příjmy

Sabina Slonková
23. 1. 2011 10:40
Nepracuje, vykrádá chatky, ale standard rodiny je vysoko
Hlavní podezřelý Otakar Tomek. Kde bral peníze?
Hlavní podezřelý Otakar Tomek. Kde bral peníze? | Foto: Domácí

Praha - Ačkoli hlavní podezřelý v případu ztracené Anny Janatkové Otakar T. nikdy pořádně nepracoval a sám tvrdí, že peníze na živobytí získává z vykrádání chatek v zahrádkářských koloniích, něco tady nehraje.

Životní náklady jeho i jeho rodiny v Mostě totiž pouhé zisky z prodeje kradeného zboží rozhodně nemohou pokrýt.

Rodina bydlí na mosteckém sídlišti v panelákovém bytě, kde platí tisícový nájem. Jezdí autem. Rodinný rozpočet navíc notně zatěžuje vysoký třicetitisícový nájem za bistro v samotném centru Mostu, které si pronajala družka Otakara T.

Jak se reportéři Aktuálně.cz přesvědčili přímo na místě, žádný velký obrat v něm nemůže být. V těsném sousedství jsou další podniky s lepšími cenami, a jejich provozovatelé tvrdí, že v bistru Otakarovy družky skutečně velký provoz není.

Momentálně za sklem dveří visí cedulka „Dnes z provozních důvodu zavřeno."

„Ta už je tam dlouho, ona zavřela už před svátky," potvrdil jeden ze zaměstnanců sousedního podniku.

... a za sklem cedulka, že je zavřeno.
... a za sklem cedulka, že je zavřeno. | Foto: Ludvík Hradilek

Obleky a drahá kosmetika

Když reportéři Aktuálně.cz mluvili s družkou Otakara T., bylo zřejmé, že rodina chodí dobře oblečená. Ostatně i sám podezřelý na výslechy nosil dobře padnoucí obleky, které střídal.

Potrpěl si také na kvalitní kosmetiku, při domovní prohlídce v mosteckém bytě se našly značkové parfémy.

Něco také musely stát i jeho pravidelné cesty autobusem do Prahy, kde přespával v doupěti v ďáblickém paneláku. Cena jízdenky Praha - Most se pohybuje kolem devadesáti korun bez místenky.

Krádeže v chatkách, které sám přiznává nebo mu je policie prokázala, mu mohly vynášet zisky v řádu stovek korun. Málokdy totiž objevil něco skutečně cenného, vesměs kradl vrtačky, kabely a podobně.

Vysvětlení finančních nejasností je v zásadě jen jedno: Otakar T. nebo jeho družka mají ještě nějaké jiné, skryté příjmy.

Ty se ale zatím odhalit nepodařilo. Faktem je, že podezřelému muži v posledních týdnech peníze došly.

Pokud si je obstarával ještě nějakou jinou trestnou činností než bylo vykrádání chatek, zjevně se obával v tom po svém prvním zatčení pokračovat. Muselo mu být jasné, že teď bude pod dohledem policie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Vítěz z Alpe d'Huez si dojel pro titul mistra Evropy v cross country

Pro titul mistra Evropy v cross country na horských kolech si v Mnichově suverénně dojel olympijský vítěz Thomas Pidcock z Británie. Nejlepší z kvarteta českých bikerů Ondřej Cink skončil sedmnáctý.

Třiadvacetiletý Pidcock potvrdil dnešním prvenstvím pověst jednoho z nejlepších světových cyklistických univerzálů. Olympijský vítěz na horských kolech z Tokia se letos v lednu stal mistrem světa v cyklokrosu a následné úspěšné působení na silnici korunoval vítězstvím v horské etapě Tour de France s cílem na Alpe d'Huez. Předtím si stihl "odskočit" k bikům a v květnu vyhrál závody Světového poháru v Albstadtu a Novém Městě na Moravě, což byly dosud jeho jediné letošní starty na horských kolech.

Cink se držel v čelní skupině pouze v úvodních fázích závodu a poté už tempu nejlepších nestačil. Postupně klesal až na sedmnácté místo, které obsadil s odstupem 2:13 za Pidcockem. Šestinásobný mistr republiky absolvoval první závod po třech týdnech od Světového poháru v USA, kde jel pouze short track, protože se nakazil koronavirem. Mistrovství Evropy zařadil do svého programu až následně i kvůli blížícímu se mistrovství světa v Les Gets, které se pojede příští týden.

Zbývající tři čeští bikeři dojeli ve čtvrté desítce. Jan Škarnitzl byl 34., Lukáš Kobes 36. a Marek Rauchfuss 40.

V sobotu pojedou v Mnichově cross country ženy včetně čtyř Češek.

Mistrovství Evropy v cross country na horských kolech v Mnichově - muži:

1. Pidcock (Brit.) 1:18:09, 2. Carstensen (Dán.) -11, 3. Colombo (Švýc.) -12, 4. Koretzky (Fr.) -18, 5. Litscher (Švýc.) -21, 6. Schuermans (Belg.) -25, …17. Cink -2:13, 34. Škarnitzl -3:36, 36. Kobes -3:59, 40. Rauchfuss (všichni ČR) -4:45.

před 1 hodinou

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dodávky plynu plynovodem Nord Stream 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy