Nová fakta o Aničce: Obviněný musí mít skryté příjmy

Sabina Slonková
23. 1. 2011 10:40
Nepracuje, vykrádá chatky, ale standard rodiny je vysoko
Hlavní podezřelý Otakar Tomek. Kde bral peníze?
Hlavní podezřelý Otakar Tomek. Kde bral peníze? | Foto: Domácí

Praha - Ačkoli hlavní podezřelý v případu ztracené Anny Janatkové Otakar T. nikdy pořádně nepracoval a sám tvrdí, že peníze na živobytí získává z vykrádání chatek v zahrádkářských koloniích, něco tady nehraje.

Životní náklady jeho i jeho rodiny v Mostě totiž pouhé zisky z prodeje kradeného zboží rozhodně nemohou pokrýt.

Rodina bydlí na mosteckém sídlišti v panelákovém bytě, kde platí tisícový nájem. Jezdí autem. Rodinný rozpočet navíc notně zatěžuje vysoký třicetitisícový nájem za bistro v samotném centru Mostu, které si pronajala družka Otakara T.

Jak se reportéři Aktuálně.cz přesvědčili přímo na místě, žádný velký obrat v něm nemůže být. V těsném sousedství jsou další podniky s lepšími cenami, a jejich provozovatelé tvrdí, že v bistru Otakarovy družky skutečně velký provoz není.

Momentálně za sklem dveří visí cedulka „Dnes z provozních důvodu zavřeno."

„Ta už je tam dlouho, ona zavřela už před svátky," potvrdil jeden ze zaměstnanců sousedního podniku.

... a za sklem cedulka, že je zavřeno.
... a za sklem cedulka, že je zavřeno. | Foto: Ludvík Hradilek

Obleky a drahá kosmetika

Když reportéři Aktuálně.cz mluvili s družkou Otakara T., bylo zřejmé, že rodina chodí dobře oblečená. Ostatně i sám podezřelý na výslechy nosil dobře padnoucí obleky, které střídal.

Potrpěl si také na kvalitní kosmetiku, při domovní prohlídce v mosteckém bytě se našly značkové parfémy.

Něco také musely stát i jeho pravidelné cesty autobusem do Prahy, kde přespával v doupěti v ďáblickém paneláku. Cena jízdenky Praha - Most se pohybuje kolem devadesáti korun bez místenky.

Krádeže v chatkách, které sám přiznává nebo mu je policie prokázala, mu mohly vynášet zisky v řádu stovek korun. Málokdy totiž objevil něco skutečně cenného, vesměs kradl vrtačky, kabely a podobně.

Vysvětlení finančních nejasností je v zásadě jen jedno: Otakar T. nebo jeho družka mají ještě nějaké jiné, skryté příjmy.

Ty se ale zatím odhalit nepodařilo. Faktem je, že podezřelému muži v posledních týdnech peníze došly.

Pokud si je obstarával ještě nějakou jinou trestnou činností než bylo vykrádání chatek, zjevně se obával v tom po svém prvním zatčení pokračovat. Muselo mu být jasné, že teď bude pod dohledem policie.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy