Anička a vyděrači: 250 tisíc a v neděli ji máte doma

Sabina Slonková
22. 1. 2011 11:30
Na neštěstí Janatkových chtěli lidé i vydělávat

Praha - Třikrát prostřednictvím televize prosili rodiče ztracené Aničky o pomoc a nabízeli za ni miliony korun. Dočkali se ale zatím jen planých telefonátů od senzibilů a psychotroniků.

A také vyděračských vzkazů.

Tři z vyděračů se policii podařilo vypátrat, dva z nich skončili ve vazbě. Jednoho úřady dál vyšetřují na svobodě.

Dopis z Mírova

Nejnověji se přímo rodině ozval recidivista z mírovské věznice. Napsal Janatkovým dopis, že ví, co se s jejich dcerou stalo. Přesnou adresu sice neměl, ale doručovatelky adresáta v Troji našly.

Co však vězeň věděl zcela přesně, byla identita podezřelého muže. Jeho plné jméno se přitom nikde v médiích doposud neobjevilo.

Každopádně ani tento vzaz z Mírova obrat do případu nepřinesl. Podle policistů jim vězeň píše pravidelně a považují to z jeho strany za určitou hru. O případu ztracené dívky fakticky nic nevěděl.

Mladí a bezcitní

Vězeň z Mírova obviněn z ničeho nebyl. Výše zmíněným vyděračům nicméně hrozí až tři roky vězení. Spojuje je, že jsou relativně mladí, nepříliš inteligentní a bezcitní.

"Je to jen na vás, pošlete 250 tisíc a v neděli ji máte doma, ale říkám. Bez policie... Aničce nic není, je v pořádku," psal například jeden z vyděračů.

Rodině Janatkových během jediného týdne poslal téměř stovku textových zpráv.

Další muž z Ostravy naopak rodičům hrozil, že pokud mu nezaplatí, dívce ublíží.

Šlo o parazity

Zatím poslední vyděrač se Janatkovým ozval před Vánocemi. Požadoval po nich půl milionu korun výměnou za to, že jim předá náušnici Aničky.

Policie prověřovala všechny okolnosti, nezjistila ale, že by některý z mužů cokoli o Aničce věděl.

Všichni si to vymysleli a chtěli jen z rodičů dívky vymámit peníze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy