Anička a vyděrači: 250 tisíc a v neděli ji máte doma

Sabina Slonková
22. 1. 2011 11:30
Na neštěstí Janatkových chtěli lidé i vydělávat

Praha - Třikrát prostřednictvím televize prosili rodiče ztracené Aničky o pomoc a nabízeli za ni miliony korun. Dočkali se ale zatím jen planých telefonátů od senzibilů a psychotroniků.

A také vyděračských vzkazů.

Tři z vyděračů se policii podařilo vypátrat, dva z nich skončili ve vazbě. Jednoho úřady dál vyšetřují na svobodě.

Dopis z Mírova

Nejnověji se přímo rodině ozval recidivista z mírovské věznice. Napsal Janatkovým dopis, že ví, co se s jejich dcerou stalo. Přesnou adresu sice neměl, ale doručovatelky adresáta v Troji našly.

Co však vězeň věděl zcela přesně, byla identita podezřelého muže. Jeho plné jméno se přitom nikde v médiích doposud neobjevilo.

Každopádně ani tento vzaz z Mírova obrat do případu nepřinesl. Podle policistů jim vězeň píše pravidelně a považují to z jeho strany za určitou hru. O případu ztracené dívky fakticky nic nevěděl.

Mladí a bezcitní

Vězeň z Mírova obviněn z ničeho nebyl. Výše zmíněným vyděračům nicméně hrozí až tři roky vězení. Spojuje je, že jsou relativně mladí, nepříliš inteligentní a bezcitní.

"Je to jen na vás, pošlete 250 tisíc a v neděli ji máte doma, ale říkám. Bez policie... Aničce nic není, je v pořádku," psal například jeden z vyděračů.

Rodině Janatkových během jediného týdne poslal téměř stovku textových zpráv.

Další muž z Ostravy naopak rodičům hrozil, že pokud mu nezaplatí, dívce ublíží.

Šlo o parazity

Zatím poslední vyděrač se Janatkovým ozval před Vánocemi. Požadoval po nich půl milionu korun výměnou za to, že jim předá náušnici Aničky.

Policie prověřovala všechny okolnosti, nezjistila ale, že by některý z mužů cokoli o Aničce věděl.

Všichni si to vymysleli a chtěli jen z rodičů dívky vymámit peníze.

 

Právě se děje

Další zprávy