Nehoda Student Agency: 16 raněných

11. 4. 2006 14:50
Nový Jičín - Ranní autobus Student Agency mířící z Ostravy do Prahy se u Nového Jičína převrátil do příkopu. Uvnitř: VIDEO
Autobus Student Agency sjel nedaleko Nového Jičína mimo silnici, převrátil se na bok a 16 cestujících utrpělo lehká zranění.
Autobus Student Agency sjel nedaleko Nového Jičína mimo silnici, převrátil se na bok a 16 cestujících utrpělo lehká zranění. | Foto: Aktuálně.cz

V době nehody bylo v autobusu třicet cestujících. šestnáct z nich bylo lehce zraněno. Utrpěli zlomeniny, odřeniny, naraženiny.

Havárie se stala před půl pátou ráno asi dva kilometry za Starým Jičínem ve směru od Hranic. (PODÍVEJTE SE NA MAPU)

Policejní popis havárie zní velmi dramaticky:

V místě, kde je silnice zúžena do provizorních jízdních pruhů, se řidič plně nevěnoval řízení. V místě nehody je rychlost omezena na 40 km/h. Podle policie ale jel řidič příliš rychle a "nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, dopravnímu značení, vlastnostem autobusu a svým schopnostem."

Podle policejní zprávy s autobusem sjel pravými koly na vyfrézovanou část pravé poloviny komunikace, která je snížená o deset centimetrů. Snažil se dostat autobus zpět na silnici, zatočil doleva, přejel do protisměru a levou přední části narazil do svodidla a zábradlí na konci mostu. Autobus pak přejel přes svodidlo, najel na sráz a převrátil se na levý bok.

Dechová zkouška u řidiče autobusu byla negativní. Škoda na autobuse byla vyčíslena na 8 020 000 Kč.

Policisté věc šetří pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení.

Karel Veverka, druhý řidič linkového autobusu Student Agency prohlíží rozsah škod poté, co autobus 11. dubna havaroval s 30 pasažéry nedaleko Nového Jičína.
Karel Veverka, druhý řidič linkového autobusu Student Agency prohlíží rozsah škod poté, co autobus 11. dubna havaroval s 30 pasažéry nedaleko Nového Jičína. | Foto: čtk

Pacienti propuštěni

Zranění cestujících lékaři vesměs označili za "lehčí".

"Jednalo se převážně o mladé lidi. Šest pacientů bylo ve středním věku. Převážnou většinu z nich ošetřil personál chirurgické ambulance," řekla ČTK mluvčí novojičínské nemocnice Simona Součková.

Dodala, že pět lidí mělo naraženou lebku, tři pacienti utrpěli pohmoždění hrudníku. "Jeden člověk si narazil loket a další má pohmožděná záda. Lékaři také řešili zlomeninu klíční kosti, zhmožděninu úponu u klíční kosti a jeden pacient vyvázl s tržnou ránou na ruce," řekla.

Třináct pacientů mohlo po ošetření opustit nemocnici. O tom, zda zbývající tři pasažéři zůstanou v nemocnici, podle mluvčí rozhodnou další vyšetření.

Firma: Je to první nehoda

Nehoda ráno zcela zablokovala frekventovanou silnici mezi Ostravou a Olomoucí.

Cestujícím, kteří nemuseli být ošetřeni v nemocnici, poskytl ochranu před nepříznivým počasím motorest ve Starém Jičíně, kam je dopravili hasiči.

Majitel přepravní společnosti Student Agency Radim Jančura ČTK řekl, že jde o první nehodu autobusu se zraněním cestujících, kterou zaznamenali. "V současné době řešíme s cestujícími, zda budou chtít pokračovat v cestě do Prahy, nebo se vrátí zpět do Ostravy," řekl.

Jančura také uvedl, že v následujících dnech všech třicet cestujících osloví a nabídne jim finanční odškodnění.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy