Naděje pro Ďolíček, magistrát ustoupí Praze 10. Pospěšte si, říká majitel stadionu

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
17. 10. 2016 20:23
Pražský magistrát ustoupí požadavkům Prahy 10 na odkup stadionu v Ďolíčku. V úterý by požadavky městské části měla schválit rada města. Jednání se v minulosti zadrhla kvůli sporu o pozemky kolem stadionu, kde městská část provozuje parkoviště. "Souhlasíme s tím, že parkoviště zůstane v gesci Prahy 10 a bude na něm i nadále moci provozovat parkoviště," potvrdil radní Jan Wolf. Současný vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, zatím vyčkává. "Očekáváme, že to na konci podzimu nějak dopadne. Ale jinak máme připravené alternativy," říká představitel firmy Lukáš Eichinger.
Stadion v Ďolíčku.
Stadion v Ďolíčku. | Foto: ČTK

Praha – Na konci března bylo na magistrátu veselo. Fanoušci Bohemians 1905 tam jásali, protože město se rozhodlo zachránit vršovický stadion Ďolíček, na němž už desítky let hraje pražská Bohemka.

I přesto, že město se zavázalo, že stadion za víc jak sto milionů odkoupí, půl roku se to nestalo. Nyní se ale zdá, že jednání mezi Prahou 10 a magistrátem směřují ke konci.

Magistrát přistoupil na požadavky městské části a v úterý je s nejvyšší pravděpodobností schválí. Důvod, proč k prodeji dodnes nedošlo, je jednoduchý: hlavní město požadovalo, aby společně se stadionem byl pod město převeden pozemek vedle stadionu. A s tím městská část Praha 10 nesouhlasila, protože na pozemku provozuje parkoviště.

"Souhlasíme s tím, že parkoviště zůstane v gesci Prahy 10 a bude na něm i nadále moci provozovat parkoviště," řekl Aktuálně.cz radní Jan Wolf (v Trojkoalici za KDU-ČSL).

Využití ploch ve prospěch obyvatel

Již dříve si Praha 10 stanovila také další podmínky: chce například zachovat parkovací místa nebo vybudovat kolem Botiče pás zeleně. "Chceme si být jistí, že i v případě, že bude (pozemek) spravován hlavním městem, bude i nadále využíván ve prospěch obyvatel městské části," řekl před časem místostarosta Tomáš Pek.

Nyní se k tomu ale nechtěl vyjadřovat, protože neví o tom, že magistrát bude něco takového projednávat. "Já bych počkal, až z města vypadne nějaké usnesení," říká opatrně Pek s tím, že je zvědavý, jak se ke schválení memoranda postaví zastupitelstvo hlavního města.

Současný vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, zatím vyčkává, ale její představitel Lukáš Eichinger připomíná, že město mělo už dost času, aby odkup stadionu vyřešilo.

"Chceme s tím už nějak naložit. Maximálně do konce podzimu čekáme. Fotbalistům jsme chtěli dát výpověď ke konci září. Ale vzhledem k tomu, že to vývoj má, chceme, aby tam fotbal zůstal. Ale není to pro nás ekonomické," řekl Aktuálně.cz Eichinger, který věří, že k odkupu Ďolíčku dojde.

"Očekáváme, že to na konci podzimu nějak dopadne. Ale jinak máme připravené alternativy, protože o odkup pozemku je kupodivu velký zájem," říká Eichinger a dodává, že se převod řeší už více jak čtyři roky. "Takže nás nikdo nemůže podezřívat z toho, že jsme nečekali," konstatuje.

Radní Wolf už nyní nevidí jediný důvod, proč by Praha 10 neměla na nejbližším zastupitelstvu předat přilehlé parkoviště městu. "Pokud to zase neudělají, budou už to vyloženě pouze obstrukce, které nemají reálný základ," říká radní.

Je mi líto, že se klub Bohemians nechal zastrašit a od premiéry filmu FC Roma ustoupil, říká režisérka dokumentu Rozálie Kohoutová. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy