Na Kolínsku pod sněhem spadla střecha, muž těsně unikl

ČTK ČTK
18. 1. 2010 8:55
Českou republiku opět trápí přívaly nového sněhu
Německá dálnice A20 do Greifswaldu.
Německá dálnice A20 do Greifswaldu. | Foto: Reuters

Ohaře (Kolínsko) - Nový sníh, který napadl o víkendu, může s klesajícími teplotami těžknout.

Na některých místech v republice pod jeho tíhou praskají stromy - například v Pardubickém kraji kvůli tomu už museli uzavřít jednu silnici.

V Ohařích na Kolínsku se pod sněhem propadla střecha starého rodinného domu.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě jsou hasiči. O dalším osudu stavení rozhodne statik, potvrdil ředitel územního hasičského sboru Jan Bradna.

Starostka obce Viera Obešlová řekla, že střecha spadla nad ránem.

V domě bydlí starší muž, který opravu střechy už delší dobu plánoval a sháněl na ni peníze. Kde bude bydlet, se zatím neví. "Obec nemá žádné náhradní přístřeší, které by mu mohla nabídnout," dodala starostka.

Podle Bradny sedlová střecha nevydržela nápor sněhu a rozjela se. Muž stačil dům opustit.

Patnáct výjezdů

Středočeští hasiči kvůli sněhu vyjížděli jen od 07:00 do 08:00 už 15krát. "Jsou to nejrůznější věci. Odstraňují stromy přes cestu, sníh a rampouchy ze střech," řekla Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Strom přes cestu uklízeli hasiči například v Krhanicích na Benešovsku nebo v Nové Vsi pod Pleší na Příbramsku.

Hasiči dnes také odklízeli ze střechy sníh, který ohrožoval bezpečnost dětí, které šly ráno do mateřské školy v Českém Brodu.

Kvůli sněhu padajímu ze střechy vyjížděli i k obvodnímu policejnímu oddělení v Kutné Hoře. Rampouchy zase odstraňovali z budovy vyšší odborné školy v Příbrami nebo z pětipatrového penzionu v Mladé Boleslavi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy