Muž znásilnil dívku v přímém přenosu na webu

Report
4. 6. 2009 11:40
Surprise (USA)  - Dvacetiletý mladík z Arizony připsal do pomyslné kroniky internetových zločinů novou kapitolu. V přímém přenosu údajně znásilnil stejně starou dívku.

Případ, nad kterým kroutí hlavou i ti nejotrlejší znalci webového násilí, se měl odehrát v březnu tohoto roku.

Mladá žena přišla na policii s tím, že ji přátelé viděli na internetovém videu, kde ji znásilňuje mladík, s nímž se v minulosti setkala. Nezávisle na dívce poslali policii fotografie tohoto činu i jiní internetoví uživatelé.

Dvacetiletá dívka si setkání nepamatuje, z videa je prý zřejmé, že spí. Není ani vyloučeno, že ji pachatel omráčil.

"Nic nezjistíš," smál se

"Žena vypověděla, že pachatel se při činu smál a říkal, že se oběť nikdy nedozví, co se vlastně stalo," stojí v policejních protokolech.

Hlavního "hrdinu" přímého přenosu už policisté zadrželi a podezírají ho z únosu, sexuálního zneužívání a tajného fotografování.

Vyšetřovatelé předpokládají, že se mladík v časných ranních hodinách vkradl do ložnice oběti, zapnul počítač s webkamerou, s jejíž pomocí svůj čin natočil.

První on-line znásilnění

Pokud se podezření ukáží jako pravdivá, dostane se muži z Arizony nechvalně známého prvenství.

"Je to první přímý přenos znásilnění, o kterém vím," říká například Parry Aftab, autor webu WiredSafety.org, který se zabývá internetovým násilím.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy