Muž znásilnil dívku v přímém přenosu na webu

Report
4. 6. 2009 11:40
Surprise (USA)  - Dvacetiletý mladík z Arizony připsal do pomyslné kroniky internetových zločinů novou kapitolu. V přímém přenosu údajně znásilnil stejně starou dívku.

Případ, nad kterým kroutí hlavou i ti nejotrlejší znalci webového násilí, se měl odehrát v březnu tohoto roku.

Mladá žena přišla na policii s tím, že ji přátelé viděli na internetovém videu, kde ji znásilňuje mladík, s nímž se v minulosti setkala. Nezávisle na dívce poslali policii fotografie tohoto činu i jiní internetoví uživatelé.

Dvacetiletá dívka si setkání nepamatuje, z videa je prý zřejmé, že spí. Není ani vyloučeno, že ji pachatel omráčil.

"Nic nezjistíš," smál se

"Žena vypověděla, že pachatel se při činu smál a říkal, že se oběť nikdy nedozví, co se vlastně stalo," stojí v policejních protokolech.

Hlavního "hrdinu" přímého přenosu už policisté zadrželi a podezírají ho z únosu, sexuálního zneužívání a tajného fotografování.

Vyšetřovatelé předpokládají, že se mladík v časných ranních hodinách vkradl do ložnice oběti, zapnul počítač s webkamerou, s jejíž pomocí svůj čin natočil.

První on-line znásilnění

Pokud se podezření ukáží jako pravdivá, dostane se muži z Arizony nechvalně známého prvenství.

"Je to první přímý přenos znásilnění, o kterém vím," říká například Parry Aftab, autor webu WiredSafety.org, který se zabývá internetovým násilím.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Soudkyně odročila proces s Kotlebou kvůli šekům pro chudé

Na Slovensku ve středu začalo líčení s předsedou krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marianem Kotlebou, který čelí obžalobě v souvislosti se šeky s extremistickou symbolikou. Proces byl ale krátce po zahájení odročen na žádost Kotleby poté, co soudkyně oznámila, že jeho delikt bude možná posuzovat podle přísnějšího ustanovení trestního zákona.

Líčení tak bude pokračovat na začátku března, tedy krátce po parlamentních volbách. LSNS je nyní druhou nejpopulárnější stranou v zemi, Kotleba by v případě odsouzení přišel také o mandát poslance.

Prokuratura obžalovala Kotlebu za to, že v roce 2017 na střední škole v Banské Bystrici předal před téměř 400 pozvanými hosty třem rodinám finanční dar prostřednictvím symbolických šeků, každý v částce 1488 eur (37 500 korun). Čísla 14 a 88 jsou podle vyšetřovatelů známá a používaná v extremistické symbolice. 

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské, kolona má čtyři kilometry

Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní auta. Podle webu dopravniinfo.cz se ráno vytvořila asi dvoukilometrová kolona, podle aktuálních záběrů z kamer byla kolona kolem 9:00 už čtyřkilometrová. Kvůli blokádě jsou kolony i v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku.

Hraniční přechody na pomezí Slovenska a Zlínského kraje byly ráno průjezdné bez omezení. Blokádami chtějí slovenští dopravci přimět vládu, aby splnila jejich požadavky týkající se výrazného snížení silniční daně a zvýšení slev z mýtného.

Přes hraniční přechod Břeclav-Brodské projedou osobní auta, autobusy a nákladní auta jedoucí v režimu ADR, která přepravují nebezpečné věci, a nákladní auta převážející zvířata. Ostatní nákladní vozy mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice.

Další zprávy