reklama
 
 

Dívka se oběsila kvůli své nahé fotce na webu

18. 3. 2009 19:35
Cincinnati - Začalo to docela nevinně. Studentka Jessie Loganová z amerického Cincinnati poslala svému příteli svou erotickou fotografii. V té chvíli určitě netušila, že ji to bude stát život.

Poté, co se 18letá dívka se svým přítelem rozešla, podělil se totiž zhrzený teenager o nahou fotografii na internetu se svými kamarády. Ti nezaháleli a rozesílali ji dalším a dalším lidem.

Ve škole, na kterou Jessie Loganová chodila, někdo nešťastnou fotografií dokonce kolem dokola oblepil stěny.

Dívka se musela potýkat s neustálými narážkami a stala se středem pozornosti celé školy i jiných internetových uživatelů. Její rodiče se dokonce pokusili požádat o policejní ochranu, ale neuspěli.

Jedním z posledních pokusů, jak šílenství zastavit, bylo Jessiino vystoupení v televizi. Prosila, aby ji lidé nechali na pokoji.

Ani to ale nepomohlo. Čerstvě plnoletá studentka se proto odhodlala k zoufalému činu. Oběsila se.

Kvůli její smrti policie nikoho neobvinila.

Běžné, bohužel

Rozhodně nejde o první případ, kdy se v takřka neomezeném internetovém prostoru stalo něco podobného jako Jessii Loganové.

Odborníci už pro podobné případy vymysleli název "cyberšikana". A důrazně varují lidi před lehkomyslným zveřejňováním důvěrných informací o sobě.

Jak informuje britský deník The Sun, v Británni se rodí plán, jak pomáhat obětem internetového násilí nazvaný Cybermentors.

"Naneštěstí jsou takové případy velmi běžné a občas vedou mladé lidi k úvahám o sebevraždě," říká vedoucí projektu Sarah Dyerová.

autor: Report | 18. 3. 2009 19:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama