Dívka se oběsila kvůli své nahé fotce na webu

Report
18. 3. 2009 19:35
Cincinnati - Začalo to docela nevinně. Studentka Jessie Loganová z amerického Cincinnati poslala svému příteli svou erotickou fotografii. V té chvíli určitě netušila, že ji to bude stát život.
Jessie si vzala život kvůli fotce, kterou její ex-přítel rozeslal známým
Jessie si vzala život kvůli fotce, kterou její ex-přítel rozeslal známým | Foto: The Sun, repro Aktuálně.cz

Poté, co se 18letá dívka se svým přítelem rozešla, podělil se totiž zhrzený teenager o nahou fotografii na internetu se svými kamarády. Ti nezaháleli a rozesílali ji dalším a dalším lidem.

Ve škole, na kterou Jessie Loganová chodila, někdo nešťastnou fotografií dokonce kolem dokola oblepil stěny.

Dívka se musela potýkat s neustálými narážkami a stala se středem pozornosti celé školy i jiných internetových uživatelů. Její rodiče se dokonce pokusili požádat o policejní ochranu, ale neuspěli.

Jedním z posledních pokusů, jak šílenství zastavit, bylo Jessiino vystoupení v televizi. Prosila, aby ji lidé nechali na pokoji.

Ani to ale nepomohlo. Čerstvě plnoletá studentka se proto odhodlala k zoufalému činu. Oběsila se.

Kvůli její smrti policie nikoho neobvinila.

Běžné, bohužel

Rozhodně nejde o první případ, kdy se v takřka neomezeném internetovém prostoru stalo něco podobného jako Jessii Loganové.

Odborníci už pro podobné případy vymysleli název "cyberšikana". A důrazně varují lidi před lehkomyslným zveřejňováním důvěrných informací o sobě.

Jak informuje britský deník The Sun, v Británni se rodí plán, jak pomáhat obětem internetového násilí nazvaný Cybermentors.

"Naneštěstí jsou takové případy velmi běžné a občas vedou mladé lidi k úvahám o sebevraždě," říká vedoucí projektu Sarah Dyerová.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy