reklama
 
 

Muž z vedení ČSSD: Vlček by už dnes mohl padnout

22. 4. 2010 13:11
Sociální demokraté budou mimořádně jednat o osudu předsedy sněmovny Miloslava Vlčka

Ostrava - Sociální demokraté dnes oficiálně zahajují horkou volební kampaň, ale v Ostravě budou řešit úplně jinou věc - zda a jak se zbavit lídra olomoucké kandidátky Miloslava Vlčka.

"Odpoledne se sejde v Ostravě grémium strany, a tam se musí celá záležitost definitivně vyřešit," řekl Aktuálně.cz nejmenovaný člen grémia, podle něhož je Vlčkův osud vážně nahnutý.

"Když napíšete, že se pod ním velmi vážně houpe židle, bude to přesné," dodal.

Stejnou informaci, že by nejvýše ústavně postavený člen ČSSD - předseda Poslanecké sněmovny Vlček - měl kvůli aféře s půjčkou a s dotací pro harrachovské sportovní centrum padnout, potvrdil Aktuálně.cz i další z vlivných členů sociální demokracie.

Podobně situaci vidí i člen grémia ČSSD, předseda sociálně demokratických senátorů Petr Vícha. "Odhaduji, že ano," řekl Aktuálně.cz Vícha. On sám je na jednání Senátu v Praze a na jednání v Ostravě nebude.

Ještě včera přitom sociální demokraté na tiskové konferenci Vlčka podpořili a celou věc označili za vykonstruovanou.

Třetí muž Česka předával milion v pytlíku

Na Miloslava Vlčka, třetího nejvýše postaveného ústavního činitele v Česku, se v posledních dnech sneslo hned několik problémů najednou.

Nejprve vyšlo najevo, že se aktivně zasazoval o 25milionovou dotaci na sportovní centrum v Harrachově. Posléze ale vyšlo najevo, že peníze s největší pravděpodobností jeho poradce Petr Vrtal použil na stavbu luxusního hotelu.

A ve středu pro změnu Vlček přiznal, že před několika lety porušil zákon proti praní špinavých peněz.

Olomoucký lídr ČSSD totiž podle vlastních slov v roce 2005 předal svému někdejšímu asistentovi Zdeňku Klapkovi více než milion korun hotově, ačkoliv zákon ukládá převádět částky nad 15 tisíc eur (necelých 400 tisíc korun) pouze bankovním převodem.

Vlček se hájí tím, že to nevěděl a že konal v dobré víře.

autoři: Eliška Bártová, Kateřina Eliášová | 22. 4. 2010 13:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama