Pecina se opřel do Vlčka: Důkazy, nebo ven z kandidátky

Domácí Domácí
18. 4. 2010 13:20
Šéfovi sněmovny dělá potíže vysvětlit aféru s dotacemi
Únava
Únava | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Aféra s dotacemi a půjčkami začíná otřásat kariérou současného šéfa sněmovny Miloslava Vlčka. Ministr vnitra Martin Pecina mu přes televizi vzkázal, že jestli aféru nevysvětlí, neměl by jít za sociální demokraty do voleb.

"Jestli nepředloží důkazy, měl by z kandidátky zmizet," řekl Pecina a lídr pražské kandidátky ČSSD Martin Pecina.

Vlček má lhůtu do pondělka. Grémium strany ho vyzvalo, aby do tohoto termínu předložil veškeré dokumenty ke kauze.

V čem je problém Miloslava Vlčka?

Nejprve vyšlo najevo, že v dolní komoře Parlamentu lobboval za dotaci pro svého podivného poradce. A nyní přišel deník Mladá fronta Dnes se zjištěním, že Vlčka žaluje jeho bývalý asistent a prostějovský právník Zdeněk Klapka.

Ten tvrdí, že si od něj Vlček půjčil před čtyřmi lety 2,5 milionu na kampaň, ale dodnes je nevrátil.

Vlček ovšem tvrdí, že si nic nepůjčil. "Tvrzení JUDr. Klapky pak nejsou nikterak doložena, a to ani předloženou úředně ověřenou kopií listiny, která se vydává za podepsanou dohodu (jde o pouhé ověření kopie, nikoli o ověření pravosti podpisu pana předsedy)," napsal listu jeho advokát Jan Žák.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy