Vlček mi nevrátil miliony, tvrdí jeho bývalý asistent

Domácí Domácí
16. 4. 2010 15:55
Vedení ČSSD předsedu sněmovny vyzvalo, aby do pondělí předložil důkazy
Pro nic jsem nelobboval, nic jsem si nepůjčil. Miloslav Vlček je neoblomný.
Pro nic jsem nelobboval, nic jsem si nepůjčil. Miloslav Vlček je neoblomný. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Na předsedu Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka se valí v posledních dnech problémy.

Nejprve vyšlo najevo, že v dolní komoře Parlamentu lobboval za dotaci pro svého podivného poradce. A nyní přišel deník Mladá fronta Dnes se zjištěním, že Vlčka žaluje jeho bývalý asistent a prostějovský právník Zdeněk Klapka.

Ten tvrdí, že si od něj Vlček půjčil před čtyřmi lety 2,5 milionu na kampaň, ale dodnes je nevrátil.

Vlček ovšem tvrdí, že si nic nepůjčil. "Tvrzení JUDr. Klapky pak nejsou nikterak doložena, a to ani předloženou úředně ověřenou kopií listiny, která se vydává za podepsanou dohodu (jde o pouhé ověření kopie, nikoli o ověření pravosti podpisu pana předsedy)," napsal listu jeho advokát Jan Žák.

Dolož důkazy, příteli. Do pondělí

Už pár dní se ovšem předseda sněmovny potýká s dalším problémem.

Prý aktivně pomáhal získat státní dotaci 25 milionů podnikateli, který zároveň figuruje jako jeho oficiální fotograf a tlumočník. Z neziskového projektu pro veřejnost, na který měly peníze jít, se pak vyklubal luxusní hotel v Harrachově.

Vedení strany proto lídra Olomouckého kraje pro nadcházející volby vyzvalo, aby do pondělí předložil doklady k oběma případům.

"Pan předseda s ohledem na probíhající soudní spor požádal svého právního zástupce o shrnutí dosavadního vývoje a právní pozice. Tuto informaci, v souladu se žádostí, poskytne," řekla Aktuálně.cz Vlčkova mluvčí Kristýna Landová.

Šéf marketingu ČSSD Petr Dimun se ale vše pokusil bagatelizovat. Podle něj nejde o nic víc než běžný spor, navíc několik let starý. Je proto podle něj podivné, že s ním média přišla až nyní.

 

Právě se děje

před 58 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy