Vlček mi nevrátil miliony, tvrdí jeho bývalý asistent

Domácí Domácí
16. 4. 2010 15:55
Vedení ČSSD předsedu sněmovny vyzvalo, aby do pondělí předložil důkazy
Pro nic jsem nelobboval, nic jsem si nepůjčil. Miloslav Vlček je neoblomný.
Pro nic jsem nelobboval, nic jsem si nepůjčil. Miloslav Vlček je neoblomný. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Na předsedu Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka se valí v posledních dnech problémy.

Nejprve vyšlo najevo, že v dolní komoře Parlamentu lobboval za dotaci pro svého podivného poradce. A nyní přišel deník Mladá fronta Dnes se zjištěním, že Vlčka žaluje jeho bývalý asistent a prostějovský právník Zdeněk Klapka.

Ten tvrdí, že si od něj Vlček půjčil před čtyřmi lety 2,5 milionu na kampaň, ale dodnes je nevrátil.

Vlček ovšem tvrdí, že si nic nepůjčil. "Tvrzení JUDr. Klapky pak nejsou nikterak doložena, a to ani předloženou úředně ověřenou kopií listiny, která se vydává za podepsanou dohodu (jde o pouhé ověření kopie, nikoli o ověření pravosti podpisu pana předsedy)," napsal listu jeho advokát Jan Žák.

Dolož důkazy, příteli. Do pondělí

Už pár dní se ovšem předseda sněmovny potýká s dalším problémem.

Prý aktivně pomáhal získat státní dotaci 25 milionů podnikateli, který zároveň figuruje jako jeho oficiální fotograf a tlumočník. Z neziskového projektu pro veřejnost, na který měly peníze jít, se pak vyklubal luxusní hotel v Harrachově.

Vedení strany proto lídra Olomouckého kraje pro nadcházející volby vyzvalo, aby do pondělí předložil doklady k oběma případům.

"Pan předseda s ohledem na probíhající soudní spor požádal svého právního zástupce o shrnutí dosavadního vývoje a právní pozice. Tuto informaci, v souladu se žádostí, poskytne," řekla Aktuálně.cz Vlčkova mluvčí Kristýna Landová.

Šéf marketingu ČSSD Petr Dimun se ale vše pokusil bagatelizovat. Podle něj nejde o nic víc než běžný spor, navíc několik let starý. Je proto podle něj podivné, že s ním média přišla až nyní.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy