Mládek je zkušený, jeho konec pro mě není téma, řekl po prohře svého ministra Sobotka

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 10. 2016 18:26
Bohuslav Sobotka po dalších prohraných volbách prohlásil, že jako předseda vlády nechce, aby Jan Mládek (ČSSD) po neúspěšné kandidatuře na senátora opustil post ministra průmyslu a obchodu. "Téma svého setrvání ve vládě otevřel on sám, pro mě to téma není," podpořil premiér Mládka, který neúspěšně kandidoval na Táborsku. Sobotka dodal, že Mládka sociální demokraté potřebují. "Mládka považuji za velmi zkušeného ministra," dodal premiér.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který neúspěšně kandidoval na senátora.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který neúspěšně kandidoval na senátora. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Výsledek voleb je důvodem pro otevřenou diskusi na půdě ČSSD o tom, jak zlepšit práci, uvedl šéf ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka po prohře strany ve druhém kole senátních voleb.

Sobotka doplnil, že jako předseda vlády nechce, aby Jan Mládek (ČSSD) po prohře ve volbách opustil post ministra průmyslu a obchodu. Mládek před volbami prohlásil, že pokud nevyhraje a nedostane se do senátu, svou funkci dá k dispozici.

"Téma svého setrvání ve vládě otevřel on sám, pro mě to téma není," podpořil premiér Mládka, který neúspěšně kandidoval na Táborsku. Dodal, že Mládka sociální demokraté potřebují. "Považuji ho za velmi zkušeného ministra," dodal premiér.

Ministr průmyslu a obchodu po prohraných senátních volbách řekl, že předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš se k němu při kampani choval mimořádně sprostě. Svému úspěšnému protikandidátovi, učiteli Jaroslavu Větrovskému (za ANO), poblahopřál. Mládek dá kvůli neúspěchu k dispozici svou vládní funkci. Premiér však dnes uvedl, že si jeho rezignaci nepřeje.

Mládek získal na Táborsku ve druhém kole 40,16 procenta hlasů. "Především děkuji všem voličům, gratuluji panu Větrovskému. V závěru jsem ale měl pocit, že jsem ve volbách ne s panem Větrovským, ale s panem Babišem, který se k mé osobě choval mimořádně sprostě," řekl Mládek.

ČSSD podle premiéra mrzí "mimořádně nízká volební účast". "Přestává fungovat, že lidé přišli i k druhému kolu. Teď doma podle všeho zůstali ti, jejichž kandidát v prvním kole neuspěl," uzavřel Sobotka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy