reklama
 
 

Mládek je zkušený, jeho konec pro mě není téma, řekl po prohře svého ministra Sobotka

AKTUALIZOVÁNO 15. 10. 2016
Bohuslav Sobotka po dalších prohraných volbách prohlásil, že jako předseda vlády nechce, aby Jan Mládek (ČSSD) po neúspěšné kandidatuře na senátora opustil post ministra průmyslu a obchodu. "Téma svého setrvání ve vládě otevřel on sám, pro mě to téma není," podpořil premiér Mládka, který neúspěšně kandidoval na Táborsku. Sobotka dodal, že Mládka sociální demokraté potřebují. "Mládka považuji za velmi zkušeného ministra," dodal premiér.

Praha – Výsledek voleb je důvodem pro otevřenou diskusi na půdě ČSSD o tom, jak zlepšit práci, uvedl šéf ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka po prohře strany ve druhém kole senátních voleb.

Sobotka doplnil, že jako předseda vlády nechce, aby Jan Mládek (ČSSD) po prohře ve volbách opustil post ministra průmyslu a obchodu. Mládek před volbami prohlásil, že pokud nevyhraje a nedostane se do senátu, svou funkci dá k dispozici.

"Téma svého setrvání ve vládě otevřel on sám, pro mě to téma není," podpořil premiér Mládka, který neúspěšně kandidoval na Táborsku. Dodal, že Mládka sociální demokraté potřebují. "Považuji ho za velmi zkušeného ministra," dodal premiér.

Ministr průmyslu a obchodu po prohraných senátních volbách řekl, že předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš se k němu při kampani choval mimořádně sprostě. Svému úspěšnému protikandidátovi, učiteli Jaroslavu Větrovskému (za ANO), poblahopřál. Mládek dá kvůli neúspěchu k dispozici svou vládní funkci. Premiér však dnes uvedl, že si jeho rezignaci nepřeje.

Mládek získal na Táborsku ve druhém kole 40,16 procenta hlasů. "Především děkuji všem voličům, gratuluji panu Větrovskému. V závěru jsem ale měl pocit, že jsem ve volbách ne s panem Větrovským, ale s panem Babišem, který se k mé osobě choval mimořádně sprostě," řekl Mládek.

ČSSD podle premiéra mrzí "mimořádně nízká volební účast". "Přestává fungovat, že lidé přišli i k druhému kolu. Teď doma podle všeho zůstali ti, jejichž kandidát v prvním kole neuspěl," uzavřel Sobotka.

autoři: ČTK, Domácí | 15. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama