reklama
 
 

Mecenáš VV: Do vlády nemusíme, můžeme ji jen podpořit

1. 6. 2010 6:23
VV mají s ODS a TOP 09 řadu zásadních rozporů v protikorupčním balíčku, tvrdí Vít Bárta

Praha - Strana Věci veřejné (VV) má s ODS a TOP 09 řadu zásadních rozporů v protikorupčním balíčku, což by mohlo vést k tomu, že podpoří pouze menšinovou vládu s jasným mandátem snížení schodku. V České televizi to včera večer řekl hlavní sponzor a volební manažer strany Vít Bárta. Prohlásil také, že VV sice zahájily jednání o koalici s těmito dvěma stranami, ale zatím neřekly, že do ní vstoupí.

"Nikde není řečeno, že do koalice zrovna s panem (Miroslavem) Kalouskem (TOP 09) vstoupíme. Řekli jsme, že zahájíme jednání," řekl Bárta ve večerní televizní debatě s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a Petrem Tluchořem (ODS).

Tluchoř k tomu uvedl, že ODS je připravena pokračovat v jednání s oběma stranami. "Je samozřejmé, že musíme hledat kompromis, ale z dnešního dne mám pocit že všechny tři strany mají ten koaliční projekt zájem podporovat," řekl Tluchoř.

Zástupci Věcí veřejných včera odpoledne jednali v Poslanecké sněmovně s týmem ODS o společné vládě. Už předtím se vedení ODS setkalo se zástupci strany TOP 09, která by měla být třetím účastníkem plánované středopravé koaliční vlády. Za ODS vyjednávali předseda Petr Nečas, dosavadní šéf poslanců Petr Tluchoř a první místopředseda strany David Vodrážka, za VV šéf strany Radek John, Bárta a programová ředitelka strany Kristýna Kočí.

John po jednání řekl, že Věci veřejné dávají plnou podporu trojkoaličnímu projektu budoucí středopravé vlády spolu s ODS a TOP 09. Zdůraznil ale také, že další jednání o středopravé vládě budou velmi složitá. Lídr ODS Petr Nečas po schůzce podotkl, že se se zástupci Věcí veřejných shodli na šesti okruzích témat, která budou základem budoucí spolupráce. O sporných otázkách v programech stran mají dál jednat expertní komise.

autor: ČTK | 1. 6. 2010 6:23

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama