Magnát má posilu. Z elitního policisty je manažer Agel

Radek Nohl Radek Nohl
23. 3. 2012 17:31
Bývalý šéf protikorupční policie Vrba se stal členem představenstva Chrenkova impéria
Bývalý šéf protikorupční policie, nyní provozní ředitel Agel Libor Vrba.
Bývalý šéf protikorupční policie, nyní provozní ředitel Agel Libor Vrba. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Bývalý šéf protikorupční policie Libor Vrba získal ve zdravotnickém holdingu ocelářského magnáta Tomáše Chrenka první výraznou funkci, píše ve svém čtvrtečním vydání deník Insider.

Nově je nejen provozním ředitelem společnosti Agel, ale stal se i členem představenstva firmy, jež vlastní v Česku největší soukromou síť nemocnic a poliklinik.

Deníku Insider to potvrdila mluvčí Agel Hana Szotkowská i sám Vrba.

Oba ale dotazy týkající se jeho nové funkce, kterou zastává od 1. března, odmítli komentovat. "Já nejsem veřejná osoba. Nemám důvod vám cokoliv říkat," řekl Vrba, než položil telefon.

Několik měsíců předtím byl Vrba také ředitelem Vzdělávacího institutu Agel, který nabízí školení například v oblastech psychologie nebo práva.

Manažer s platem šest milionů

Teď se však dostal do nejužšího vedení Chrenkovy společnosti Agel, ve které mají manažeři průměrný roční plat okolo šesti milionů korun.

Tomáš Chrenek.
Tomáš Chrenek. | Foto: Ondřej Besperát

"Od policie odcházel s penzem informací, ví, jak se případy vyšetřují. Riziko, že je k této funkci využije, tu samozřejmě je. Takový člověk se jim hodí," prohlásil člen bezpečnostního sněmovního výboru a poslanec ČSSD František Bublan.

Vrba však není jediným vysoce postaveným policistou, který se v poslední době rozhodl pracovat v soukromém byznysu.

Bývalý náměstek ředitele protikorupční policie Jiří Veselý přešel před koncem roku do společnosti Agrofert Holding Andreje Babiše, u kterého začal pracovat na pozici bezpečnostního ředitele.

Agel v současné době provozuje jedenáct nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Patří mu také síť lékáren a firma, která do zařízení dodává zdravotnický materiál.

 

Právě se děje

Další zprávy