Exšéf protikorupční policie pracuje pro magnáta Chrenka

Domácí Domácí
22. 6. 2011 8:48
Libor Vrba našel uplatnění ve společnosti Agel, exministr vnitra v tom vidí riziko
Chrenek v rozhovoru s bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem (ilustrační foto).
Chrenek v rozhovoru s bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Bývalý šéf protikorupční policie Libor Vrba, který svou funkci opustil teprve před čtyřmi měsíci, pracuje pro miliardáře Tomáše Chrenka, majitele skupiny Moravia Steel.

Konkrétně našel muž, jenž vyšetřoval nezávažnější hospodářské kauzy, místo v Chrenkově zdravotnickém řetězci Agel. Informaci s odvoláním na zdroj z představenstva společnosti přinesly Lidové noviny.

Zprávu nepřímo potvrdila i sekretářka z generálního ředitelství firmy, která slíbila, že dotazy na Vrbovo angažmá samotnému Vrbovi předá.

On sám se ale nechtěl vyjádřit. Stejně tak ani ocelářský magnát Chrenek, který ihned položil telefon.

Odchod Vrby do soukromé sféry mezi politiky znovu rozpoutal diskusi, zda by stát neměl omezit působení vysoce postavených policistů v soukromé sféře. Někteří se domnívají, že soukromé společnosti jsou do jisté míry soupeřem státní policie a že může dojít i ke střetu zájmů.

"Policista zná bezpečnostní problematiku a de facto jim může dát návod, jak se vyhnout případnému trestnímu řízení," řekl listu šéf Výboru pro obranu a bezpečnost František Bublan z ČSSD.

Vrba pracoval u protikorupční policie dva roky, do civilu odešel na konci února po tvrdé kritice ze strany policejního prezidenta Petra Lessyho.

Práci Vrbova útvaru předtím kritizoval i nyní už bývalý ministr vnitra Radek John (VV). Vrbovi vyčítal, že za celou dobu nedokázal chytit žádnou "velkou rybu".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy