Kvůli prezidentům bude zavřený Hrad a omezený provoz

Zpravodajská směna
2. 4. 2010 14:35
Do Prahy přicestuje Barack Obama a Dmitrij Medveděv
Foto: Tomáš Kunc

Praha - Omezení a zákazy - tak se do života hlavního města promítne návštěva prezidentů USA a Ruska, kteří do Prahy příští týden přijedou podepsat smlouvu o jaderném odzbrojení.

Pražský hrad bude návštěvníkům nepřístupný dva a půl dne - celou středu a čtvrtek 7. a 8. dubna a dopoledne v pátek 9. dubna. Informovala o tom Správa Pražského hradu.

"Areál Pražského hradu nebude přístupný ani z ulice Na Opyši, ani přes I. nádvoří, ani z křižovatky ulic Jelení a U Prašného mostu," doplnil hradní mluvčí Radim Ochvat.

Opatření se podle něj týká všech hradních prostor - jak zahrad, tak i návštěvnických a výstavních objektů.

Zákaz zastavení

Na omezení se musejí připravit i řidiči. Dočasné zákazy zastavení se budou týkat řady pražských ulic. Už teď jsou na dotčených místech přenosné značky včetně termínů, kdy budou omezení platit.

Potíže s parkováním můžete mít od středy do pátku na Evropské ulici, která spojuje centrum města s letištěm. Auta nebudou smět stát ani na Hradčanském náměstí.

Bezpečnostní opatření ale zasáhnou také do provozu v Platnéřské a Křížovnické ulici, na Alšově nábřeží, v ulici V celnici, v Keplerově ulici a na Loretánském náměstí, na Hlávkově mostě u Štvanice nebo v Pelléově ulici.

Podrobný seznam omezení zveřejnil magistrát na svém webu.

Při průjezdu kolon s prezidenty bude dopravu dočasně omezovat a řídit policie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Opozice chce kvůli Bečvě vyšetřovací komisi. Je to politická kauza, tvrdí Hamáček

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že podle jeho názoru se z vyšetřování kolem Bečvy stává politická kauza.

Zdroj: ČTK
Další zprávy