reklama
 
 

Kvůli Kubicemu se otevřou staré případy

2. 6. 2006 20:20
Praha - Zpráva Jana Kubiceho vyvolala reakci na Nejvyšším státním zastupitelství. Jeho šéfka Renáta Vesecká nařídila otevření některých odložených případů.

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice ve zprávě, kterou předložil poslancům, hovořil o tom, že se někteří politici snažili zmařit vyšetřování kauzy Biolíh nebo vraždy podnikatele Františka Mrázka.

Případy, které Vesecká nařídila otevřít, se týkají osob zmiňovaných v dokumentu ÚOOZ, informoval dnes ČTK mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství František Tlapák.

Dodal, že Vesecká vzhledem k právě probíhajícím volbám do Poslanecké sněmovny k případům ani osobám neuvede další podrobnosti. Kubiceho zpráva a její zveřejnění vyvolaly v uplynulých dnech další vření na předvolební politické scéně.

Infobox

Infobox

O CO JDE V KAUZE BIOLÍH

VŠE O KAUZE BIOLÍH

Zprávu vyšetřuje zvláštní skupina

Zprávou šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se již nyní zabývá speciální tým kriminalistů a také analytická skupina žalobců na Vrchním státním zastupitelství v Praze. První poznatky z vyšetřování obou týmů by měly být podle policejního prezidia oznámeny již koncem příštího týdne.

Premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek reagoval na Kubiceho zprávu tím, že na šéfa elitního policejního útvaru podal trestní oznámení kvůli zneužívání pravomoci veřejného činitele a pomluvě.

Už minulý týden podal Paroubek trestní oznámení i na šéfa ODS Mirka Topolánka, jehož strana podle něj aféru kolem Kubiceho inspirovala. Občanští demokraté pokládají Paroubkovy argumenty, že se s Kubicem spikli za účelem ovlivnit volby, za nesmyslné a absurdní.

První část zveřejněných dokumentů je zřejmě výsledkem vyšetřování, které se týkalo především tří případů - lednové vraždy podnikatele Františka Mrázka, pokusu o podvod s ropnými produkty na státní společnosti Čepro a korupční aféry kolem chystaných zakázek na výrobu biopaliv, takzvané kauzy biolíh.

V závěru zprávy ÚOOZ jsou pak materiály, které údajně patřily Mrázkovi a policie je našla 16. května při prohlídce kanceláře jeho obchodního partnera, podnikatele Tomáše Pitra. V těchto dokumentech se prý objevují různé "drby" a neověřené zprávy z neznámých zdrojů.

autor: redakce DOM, čtk | 2. 6. 2006 20:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama