Paroubek žaluje Kubiceho. Kvůli sexu

ina, čtk
1. 6. 2006 18:30
Praha - Elitní důstojník se bude u soudu bránit kvůli policejní informaci, od níž se předem veřejně distancoval s tím, že nepochází od něj a není ověřená. Uvnitř: SPECIÁL

Předseda vlády a ČSSD Jiří Paroubek na Kubiceho přesto ve čtvrtek žalobu podal. V emotivním projevu, při kterém jej přišla podpořit i manželka Zuzana, vysvětlil, že důvodem je jedna pasáž z dokumentů, které Kubice předal poslancům.

Šéf Útvaru pro boj s organizovaným zločinem tyto materiály doručil členům braně bezpečnostního výboru, odkud se dostaly do médií.

Zpráva zahrnovala i vyslovené lži či spekulace nasbírané policisty během domovních prohlídek. Sám Kubice nikdy neřekl, že jde o pravdivé informace - naopak poznamenal, že jde o policejní sběr. A že kriminalisté tyto spekulace už dál nijak neprověřovali.

Právě z tohoto ranku jsou údaje, které naznačují, že premiér sexuálně zneužíval nezletilou dceru na jachtě svého známého Bohumíra Ďurička. Kriminalisté na ně narazili v kanceláři podnikatele Tomáše Pitra, kde si je měl schovávat zavražděný podnikatel František Mrázek.

"Já jsem se musel ohradit proti strašlivé pomluvě, která otřásla mou rodinou v základech," prohlásil ministerský předseda. "Co jsem premiérem, čelil jsem stovkám útoků. Tentokrát se jedná o útok obzvláště podlý, protože se jedná o obvinění z údajného zneužívání dětí jednoho z mých známých."

Manželé Paroubkovi znovu zopakovali, že podle jejich názoru je za celou kauzou snaha ODS ovlivnit nadcházející volby. Zuzana Paroubková pak dodala, že stojí plně za manželem: "Znám Jirku tak dobře jako nikdo druhý. Je to přímý a férový muž, odvážný a lidský."

Trestní oznámení podal i Ďuričko. Chce, aby policie prověřila, zda zveřejněním informací z Kubiceho spisu nebyl spáchán trestný čin pomluvy a poškozování cizích práv. "Mám dvě nezletilé dcery. Jedné je 16 let, druhé jsou dva roky. Zveřejněná lež mne hluboce zasáhla a ovlivnila negativně život především mé starší dcery," sdělil Ďuričko v prohlášení, které poskytl ČTK.

Proč Kubice tyto informace do zprávy pro poslance vložil? Členům výboru řekl, že jim předkládá kompletní soupis dokumentů, jejichž objevení se snažil zabránit nově instalovaný státní zástupce.

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

PŘEČTĚTE SI
Analýza Sabiny Slonkové: KAUZA BIOLÍH - PRAVDU ZNÁ JEN KUBICE

Spolčil se Jan Kubice s ODS, aby poškodil ČSSD, anebo se naopak politici této strany pokoušeli zmařit vyšetřování v kauze biolíh? Jeden z největších polistopadových skandálů, odstartovaný těsně před volbami, má v podstatě jen tyto dvě verze. Tou první se obhajuje ČSSD a premiér Jiří Paroubek, tu druhou razí velitel útvaru pro boj s organizovaným zločinem Jan Kubice...

 

Právě se děje

Další zprávy