Kubera opět chystá novoroční projev, Vondráček čeká, jestli ho někdo osloví

ČTK ČTK
20. 11. 2019 15:01
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) plánuje na začátku příštího roku přednést novoroční projev stejně jako letos. Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) naopak zatím projev nechystá. Pokud by ho však oslovila Česká televize, nabídky by využil.
Jaroslav Kubera během novoročního projevu.
Jaroslav Kubera během novoročního projevu. | Foto: ČTK

Kubera i Vondráček vystoupili s novoročními projevy poprvé letos. Kubera mimo jiné vybídl k větší slušnosti, pokoře a úctě k práci druhých, stejně jako k většímu sebevědomí a víře. Vondráček uvedl, že dobré výsledky české ekonomiky, minimální nezaměstnanost i růst mezd a penzí jsou zásluhou milionů pilných občanů.

Šéf horní komory se chystá vystoupení zopakovat, Vondráček to naopak v plánu nemá. "Zatím projev nechystám. V případě, že bych byl Českou televizí osloven, tak nabídky využiji," sdělil prostřednictvím mluvčí Barbory Štenglové.

Prezident Miloš Zeman každoročně vystupuje s vánočním poselstvím, které pronáší 26. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) loni vystoupil v novoročním rozhovoru na ČT.

Novoroční, případně vánoční projev, pronášeli v Československu či České republice zejména prezidenti. Tradici novoročních promluv zahájil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, ve 30. letech minulého století přešel k vánočním poselstvím. K novoročnímu termínu prezidentských projevům se vrátil Klement Gottwald. Poslední novoroční prezidentský projev měl v Česku roku 2013 Zemanův předchůdce Václav Klaus.

Video: Vánoční poselství Miloš Zemana

Celý záznam vánočního poselství prezidenta republiky Miloše Zemana. | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy