Směnky podle Krejčíře potvrzují, že sociálním demokratům půjčil v březnu 2002 miliony na předvolební kampaň. ČSSD ale opakovaně jakoukoli finanční vazbu na podnikatele popřela a Krejčíř zveřejnění směnek přes půl roku odkládal.
Nyní je sice zveřejnil na svých internetových stránkách, ověření pravosti podpisů na směnkách ale opět chybí. ČSSD tvrdí, že dokumenty jsou falzum.
Svědek je nezvěstný
Podle první směnky půjčil Krejčíř 60 milionů svému obchodnímu partnerovi Jakubovi Konečnému. Následuje druhá směnka, podle níž Konečný stejnou sumu půjčil bývalému předsedovi ČSSD Stanislavu Grossovi.
Gross pravost podpisu popřel, Konečný se nevyjádřil. Od letošního března je nezvěstný a policie předpokládá, že byl zavražděn. Sám Krejčíř byl obviněn z toho, že v minulosti nechal svého obchodního partnera už jednou unést.
Radovan Krejčíř ale trvá na tom, že směnky jsou pravé, a debaty o jejich zfalšování odmítá. Policie nicméně už letos v lednu oznámila, že Krejčíř připravoval výrobu falešných směnek. Kriminalisté dokonce zabavili fax, kterým se kdosi spojil se Seychelskými ostrovy. Právě tam se před úřady skrývá Radovan Krejčíř.
Policie: Připravovalo se falzum
Z paměti přístroje policisté zajistili informace o spojení se Seychelskými ostrovy. "Obsahem komunikace byl grafický návrh budoucí směnky, obsahující osobní údaje bývalého premiéra Stanislava Grosse, a dále ručně psané poznámky upřesňující barevnou úpravu směnky," oznámila mluvčí protikorupční policie Jaroslava Vodičková.
Krejčíř si ale stojí za svým: "Nechápu, jak mohou být hotovy závěry policie a státního zastupitelství, že je podpis falešný, když směnka byla zveřejněna teprve dnes a do té doby ji nikdo neviděl."
Verzi, že Konečný byl prostředníkem pro předání půjčky ČSSD, zpochybnili i jeho spolupracovníci. Žádné odkazy na údajnou půjčku se neobjevily ani při domovních prohlídkách po loňském Krejčířově zatčení a následném útěku. Krejčíř byl přitom známý tím, že si vše zapisoval a vedl evidenci o všech svých výdajích.