Přehledně: Všechny kraje už mají vedení. Starostové a ODS získali čtyři hejtmany

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 14. 12. 2020 11:20
Zastupitelé Karlovarského kraje dva a půl měsíce po krajských volbách zvolili vedení, hejtmanem se stal Petr Kulhánek (za STAN). Šlo o poslední ze 13 krajů, který dosud neměl novou vládu. Nejvíce hejtmanů, po čtyřech, získalo hnutí Starostové a nezávislí (včetně Starostů pro Liberecký kraj) a ODS. Tři hejtmany má ANO, po jednom lidovci a ČSSD.
 

Právě se děje

před 31 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy