Expolicista Kadlec jde znovu k soudu. Naboural 24 aut, za řízení v opilosti mu hrozí tři roky

ČTK ČTK
12. 4. 2017 11:03
Případ expolicisty Karla Kadlece, který loni opilý na Vinohradech naboural 24 aut, jde k soudu. Obžaloba ho viní z řízení auta po předchozím požití alkoholu. Za nebezpečnou jízdu, při níž vznikla škoda 1,6 milionu korun, bývalému policistovi hrozí až tři roky za mřížemi. Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy i v minulosti. Letos v únoru mu pražský městský soud pravomocně potvrdil osmiměsíční podmíněný trest a dvouletý zákaz řízení za to, že v opilosti narazil v Nuslích do dvou aut.
Karel Kadlec.
Karel Kadlec. | Foto: ČTK

Praha - Žalobci poslali k soudu kauzu bývalého policisty Karla Kadlece, který byl obviněn za loňské nabourání 24 aut na pražských Vinohradech. Na vozidlech vznikla škoda přes 1,6 milionu korun. Za ohrožení podle vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 2.

Bývalý policejní pedagog a důstojník Kadlec boural v Praze loni 12. dubna. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že ho obžaloba viní z řízení auta po předchozím požití alkoholu. Vozidlo nebyl schopen bezpečně řídit a postupně naboural 24 aut zaparkovaných po stranách vozovky. Do dalšího vozu podle spisu naboural, když vjel do protisměru.

Když policisté Kadlece dostihli v Máchově ulici, tak nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Zenklová s odkazem na vyjádření odborníků z oboru toxikologie uvedla, že v době činu měl v krvi 1,63 až 1,84 promile alkoholu.

Výsledek testů podle mluvčí neovlivnily léky, které obžalovaný v té době užíval. "Léky, které užil, neměly negativní účinek na schopnost řídit vozidlo," řekla Zenklová. Léky podle mluvčí také nevystupňovaly účinky alkoholu.

Kadlec se později za svůj čin omluvil. V prohlášení uvedl, že si uvědomuje následky svého jednání, nechce se vyhýbat odpovědnosti, chce zaplatit způsobené škody.

Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy i v minulosti. Letos v únoru mu pražský městský soud pravomocně potvrdil osmiměsíční podmíněný trest a dvouletý zákaz řízení za to, že v opilosti narazil v Nuslích do dvou aut. Kadlec byl po této nehodě nejprve postaven mimo službu a odvolán z funkce na policejní akademii. Po bouračkách na Vinohradech ho ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propustil ze služebního poměru.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy