Internet se zastal řidiče Smetany, politikům dokreslil tykadla

Internet se zastal řidiče Smetany, politikům dokreslil tykadla
"Roman je vlastně první politický vězeň v tomto státě," ozývá se z Facebooku.
"Chtělo by to jít do ulic a Romana osvobodit," nabádá jeden z členů Smetanova fanklubu.
Variace na tykadla...
Foto: Fanclub Romana Smetany, Jean De Ardoise
Tereza Krobová Tereza Krobová
19. 10. 2012 11:00

Praha - Olomoucký řidič Roman Smetana je ve vězení. Odsedí si zde 67 dní za to, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu soud uložil za předvolební plakáty, které pomaloval. "Tykadlový aktivista" však tvrdí, že do vězení nepatří. A za pravdu mu dává i internet. Na Facebooku již vznikl Fanklub Romana Smetany, o jeho rehabilitaci se snaží i autoři stránky prosmet.webnode.cz. Na jeho podporu tak mimo jiné na internet vyvěšují politiky s tykadly nebo jiné koláže, které jeho čin brání.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy