Internet se zastal řidiče Smetany, politikům dokreslil tykadla

Internet se zastal řidiče Smetany, politikům dokreslil tykadla
"Roman je vlastně první politický vězeň v tomto státě," ozývá se z Facebooku.
"Chtělo by to jít do ulic a Romana osvobodit," nabádá jeden z členů Smetanova fanklubu.
Variace na tykadla...
Foto: Fanclub Romana Smetany, Jean De Ardoise
Tereza Krobová Tereza Krobová
19. 10. 2012 11:00

Praha - Olomoucký řidič Roman Smetana je ve vězení. Odsedí si zde 67 dní za to, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu soud uložil za předvolební plakáty, které pomaloval. "Tykadlový aktivista" však tvrdí, že do vězení nepatří. A za pravdu mu dává i internet. Na Facebooku již vznikl Fanklub Romana Smetany, o jeho rehabilitaci se snaží i autoři stránky prosmet.webnode.cz. Na jeho podporu tak mimo jiné na internet vyvěšují politiky s tykadly nebo jiné koláže, které jeho čin brání.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy