Hromadná nehoda na D1 u Brna blokuje levý jízdní pruh, incident si vyžádal dva zraněné

ČTK ČTK
8. 3. 2018 9:40
Hromadná nehoda šesti osobních vozů na dálnici D1 na 183. km u Rosic na Brněnsku ve směru na Brno blokuje levý jízdní pruh. Nehoda je se zraněním, na místě je záchranná služba a policie. Informoval o tom policejní mluvčí Pavel Šváb. Nehoda se stala krátce před 9:00. Místo je podle mluvčího zatím průjezdné, kolona se netvoří. "V místě byli dva lehce zranění, muž a žena, převezli jsme je na traumatologické oddělení Fakultní nemocnice v Bohunicích," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy