Sníh a namrzající déšť komplikují dopravu. Řidiči musí dát pozor na smyk

Aktualizováno 6. 3. 2018 10:53
Dopravu na silnici I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku omezuje přibližně od 6:00 nehoda nákladního automobilu.
Nehoda kvůli sněhu. V pražských Kolovratech do sebe nabourala 3 auta | Video: Aktu.cz

Praha - Na řadě míst v Česku dopravu komplikuje sníh a déšť, který může na silnicích namrzat. Žádné vážnější komplikace ale silničáři nehlásí. 

Silnice ve Zlínském kraji mohou ráno vlivem dešťových a sněhových přeháněk místy namrzat. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. S komplikacemi musejí motoristé počítat zejména na Vsetínsku a také v oblasti Bílých Karpat a takzvaných Buchlovských hor na Uherskohradišťsku. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou holé a vlhké nebo mokré.

Zkomplikoval vám sníh dopravu, nebo jste svědky nějaké sněhové radovánky? Pošlete nám video a pokud ho zveřejníme, odměníme vás:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Sněžení a na některých místech kraje také namrzající déšť mohou komplikovat dopravu na Vysočině. V noci a ráno bylo podle dispečinku Krajské správy a údržby silnic v terénu přes 90 sypačů. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré, na silnicích nižších tříd leží místy sníh krytý posypem. Dopravu na silnici I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku omezuje přibližně od 6:00 nehoda nákladního automobilu. Podle dispečera krajských silničářů je na vozovce rozsypaný náklad, provoz řídí policisté a jezdí se kyvadlově.

Dálnici D1 na 129. kilometru ve směru na Brno zablokovala nehoda dodávky. Na místě nehody přistával vrtulník záchranářů. Provoz byl obnoven v 10:23.

Na zbytky rozbředlého sněhu a místy také náledí si ráno musejí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, kde jsou od nočních hodin sněhové a dešťové přeháňky. Všechny silnice v kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic.

V Královéhradeckém kraji v noci a ráno sněžilo. Na řadě silnic leží zbytky rozbředlého sněhu. Na nesolených cestách v Orlických horách místy leží slabá vrstva zledovatělého sněhu. Řidiči musejí být při jízdě velmi opatrní. Teploty se ráno v kraji pohybovaly od minus dvou do plus jednoho stupně Celsia. 

Na silnice v Pardubickém kraji se po delší době znovu vrátil sníh. Většinou je po solení rozbředlý, místy může vozovky pokrývat i uježděná sněhová vrstva. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné. Opatrní by měli být řidiči zvláště v okolí Lanškrouna, Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta či Žamberka.

Na Opavsku by se mohla tvořit na silnicích ledovka. Řidiči tam musejí být velmi opatrní. Na Bruntálsku po nočním sněžení na silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu. I tam jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností.

Mrznoucí sněžení by dnes mohlo na mnoha místech Jihočeského kraje komplikovat sjízdnost vozovek. Silničáři udržují komunikace téměř ve všech okresech, méně práce mají zatím jen na Prachaticku.

V Libereckém kraji od rána sněží, komunikace jsou sjízdné, silničáři ale doporučují zvýšenou opatrnost. I když je sněžení slabé, hlavně v horských oblastech zůstávají i na hlavních tazích zbytky sněhu a vozovky mohou klouzat. Žádné problémy ale zatím podle policie hlášeny nejsou.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy