Hasiči likvidovali na Orlíku velkou ropnou skvrnu, látka zřejmě unikla z lodi

ČTK ČTK
20. 8. 2019 17:09
Hasiči v úterý odpoledne likvidovali na vodní nádrži Orlík na Příbramsku ropnou skvrnu. Ropa byla asi na kilometrovém úseku a zatím není jasné, odkud unikla. Zásah trval zhruba tři hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

"Položili jsme lehké norné stěny, které ale nezafungovaly. Hasiči proto museli použít těžké norné stěny," popsala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. S hasiči byli na místě i pracovníci Povodí Vltavy.

Na ropnou skvrnu mezi Podskalím a Šturmovkou upozornil jachtař. V obou případech jde o rekreační lokality, v Podskalí se nachází také kemp. "Skvrna se nacházela spíše při levém břehu nádrže. Přibližně tři hodiny hasiči odsávali skvrnu sorpčními hady," řekl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Skvrna byla široká několik metrů.

Technici povodí odebrali vzorky, ve středu je budou analyzovat, určí se z nich, o jakou látku šlo. Podle Roldána jde s největší pravděpodobností o naftu z plavidla.

Zbytky ropné skvrny, které se hasičům nepodařilo odstranit, se buď rozloží, nebo doplují k hrázi, kde je hasiči opět zlikvidují. "Budeme situaci každý den monitorovat," řekl Roldán.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Počet obětí výbuchu plynu v bytovém domě v Prešově stoupl z pěti na sedm, sdělil mluvčí hasičů. Po jednom pohřešovaném hasiči ještě pátrají

 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy