Foto: Sněhová bouře i náhlá lavina. Vojáci cvičili přežití na vrcholcích Krkonoš

Foto: nadrotmistr Pavel Vystrčil
Jakub Heller Jakub Heller
28. 12. 2018 15:45
Vojáci 72. mechanizovaného a 73. tankového praporu se v Krkonoších zdokonalovali v přežití v náročném terénu a v extrémních klimatických podmínkách. Přesouvali se horským terénem ve dne i v noci a důraz byl kladen na poznání hraničních možností jejich organismů. Učili se, jak přežít nejen ve volné přírodě, ale i při případném zajetí.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy