Foto: Sněhová bouře i náhlá lavina. Vojáci cvičili přežití na vrcholcích Krkonoš

Foto: Sněhová bouře i náhlá lavina. Vojáci cvičili přežití na vrcholcích Krkonoš
Vojáci se také učili, jak využít přírodu a její zákony tak, aby jim pomáhala a pracovala v jejich prospěch.
„Důležitým prvkem pro přežití v extrémních podmínkách je schopnost maximálně využít běžně používaný materiál nejen tradičním, ale i improvizovaným způsobem. Případně, jak čelit špatným klimatickým podmínkám bez vybavení,“ řekl Šléška. Klíčové je podle něj neztratit v nouzové situaci sebekontrolu, zachovat si pozitivní přístup i myšlení a dokázat přitom překonat řadu stresových faktorů.
Součástí výcviku byly taktické přesuny horským terénem ve dne i v noci, důraz byl přitom kladen na poznání hraničních možností vlastního organismu v extrémních klimatických podmínkách.
Cvičící si během kurzu postavili sněhovou jeskyni, v níž přečkali sněhovou bouři.
Foto: nadrotmistr Pavel Vystrčil
Jakub Heller Jakub Heller
28. 12. 2018 15:45
Vojáci 72. mechanizovaného a 73. tankového praporu se v Krkonoších zdokonalovali v přežití v náročném terénu a v extrémních klimatických podmínkách. Přesouvali se horským terénem ve dne i v noci a důraz byl kladen na poznání hraničních možností jejich organismů. Učili se, jak přežít nejen ve volné přírodě, ale i při případném zajetí.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy