Obrazem: Potok si sám najde cestu. Takhle chce Praha zadržovat vodu v krajině

Obrazem: Potok si sám najde cestu. Takhle chce Praha zadržovat vodu v krajině
Tudy to poteče, anebo možná jinudy. "Voda si najde cestu," říká Dan Frantík, vedoucí péče o zeleň v Praze.
Teď už ne. Pod stromy nově povede rovná cesta.
Zato potok se nově klikatí údolím. "Objem vody jen na těch tři sta metrech je dvaapůlkrát větší, než býval," říká šéf pražské zeleně.
A to právě jenom díky meandrům a několika tůním.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 5. 2020 19:26
Podívejte se, jak Praha dle slov náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) hodlá i nadále postupovat při zadržování vody v krajině. "Na rozdíl od vlády konáme," vzkázal Hlubuček ministerstvům zemědělství a životního prostředí, které podle něj až teď přichází na to, že sucho bude opravdu problém, a teprve vymýšlí opatření.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy