Obrazem: Potok si sám najde cestu. Takhle chce Praha zadržovat vodu v krajině

Obrazem: Potok si sám najde cestu. Takhle chce Praha zadržovat vodu v krajině
Tudy to poteče, anebo možná jinudy. "Voda si najde cestu," říká Dan Frantík, vedoucí péče o zeleň v Praze.
Teď už ne. Pod stromy nově povede rovná cesta.
Zato potok se nově klikatí údolím. "Objem vody jen na těch tři sta metrech je dvaapůlkrát větší, než býval," říká šéf pražské zeleně.
A to právě jenom díky meandrům a několika tůním.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 5. 2020 19:26
Podívejte se, jak Praha dle slov náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) hodlá i nadále postupovat při zadržování vody v krajině. "Na rozdíl od vlády konáme," vzkázal Hlubuček ministerstvům zemědělství a životního prostředí, které podle něj až teď přichází na to, že sucho bude opravdu problém, a teprve vymýšlí opatření.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy