Obrazem: Krásy i chmury pestrých Žďárských vrchů. Chráněná oblast slaví půl století

Obrazem: Krásy i chmury pestrých Žďárských vrchů. Chráněná oblast slaví půl století
Dál ne, tady je příroda.
V šesté největší chráněné oblasti v Česku.
Žďárské vrchy právě slaví výročí. Přesně před padesáti lety, na konci května roku 1970, byly vyhlášené teprve sedmou chráněnou krajinnou oblastí v Česku. Od té doby jich přibylo dalších devatenáct.
Žďárské vrchy jsou turisty oblíbené pro své pestré střídání krajiny.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 5. 2020 18:53
Rozmanité Žďárské vrchy na Vysočině slaví půl století existence. Přes 700 kilometrů čtverečních velký domov chráněných zvířat i rostlin je vyhledávaný turisty pro své pestré střídání luk, pastvin, polí, lesů i skal. Ani této oblasti se ale nevyhýbá sucho a s ním spojený útok kůrovce na zdejší lesy. Žijí zde ale i lidé, kteří se z vlastní iniciativy snaží přírodě pomáhat a něco vracet.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Trump poblahopřál "svému příteli" Dudovi k vítězství v polských prezidentských volbách

Americký prezident Donald Trump blahopřál polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi, kterého označil za přítele, k nedělnímu "historickému znovuzvolení". V gratulaci na Twitteru v pondělí uvedl, že se těší na spolupráci s Polskem v oblastech, jako jsou obrana nebo energetika.

"Blahopřeji svému příteli prezidentovi Andrzeji Dudovi z Polska k jeho historickému znovuzvolení. Těším se na pokračování naší důležité spolupráce v mnoha záležitostech, včetně obrany, obchodu, energetiky a telekomunikační bezpečnosti!" napsal šéf Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy