Foto: V rámci své dovolené denně zachraňují životy a ještě za to platí. Tak vypadá den záchranářů

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
22. 7. 2017 15:17
"Výjezdy máme prakticky denně," svěřuje se jeden z mužů v bílém tričku Vodní záchranné služby, Daniel Vičan. Není divu, na Slapech, kde Vičan a další záchranáři slouží, se starají o skoro dvě stě tisíc letních dovolenkářů. "Máme málo členů, hlavně mladých," říká; za celé léto se tu protočí jen asi 15 záchranářů. Což není s podivem, stačí se podívat blíž. Všichni zde musí platit roční příspěvky 1200 korun, na začátku si navíc každý z nich musel udělat násobně dražší kurz plavčíka a "řidičák na loď". Na nic z toho jim přitom nikdo nepřispěje, svou službu dělají ve svém volnu, za své peníze. Což je přinejmenším s podivem, když uvážíme, že druhým nejčastějším náhlým úmrtím v Česku je utonutí.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy