Foto: Přátelé a přítelkyně, rozpusťme se. ČSSD zvolila vládu s ANO a odkládala růžové brýle

Foto: Přátelé a přítelkyně, rozpusťme se. ČSSD zvolila vládu s ANO a odkládala růžové brýle
Hradec Králové se v neděli zbarvil do oranžova. Nejstarší česká strana si zde měla zvolit své vedení, a především projednat, co dál se sebou.
Všechno se musí pečlivě nachystat.
Nejprve to vypadalo na uzavřenou sešlost, nakonec se delegáti přeci jen rozhodli vpustit i média.
Včetně externího spolupracovníka Českého rozhlasu Štěpána Kotrby. Ten na sebe upozornil tím, že dvěma bezdomovcům škemrajícím o drobné nastříkal do očí pepřový sprej. Následně přišel o akreditaci.
Foto: Zbyněk Pecák
Lukáš Werner Lukáš Werner
18. 2. 2018 23:34
Sociální demokracie má za sebou volební sjezd v Hradci Králové. Přesněji řečeno jeho polovinu. Poté, co si strana do čela zvolila tandem Jan Hamáček a Jiří Zimola a odhlasovala si, že bude jednat s hnutím ANO o vládě, sjezd přerušila do 7. dubna. Podívejte se, co vše se v neděli v hradecké Střelnici dělo.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy