Foto: Přátelé a přítelkyně, rozpusťme se. ČSSD zvolila vládu s ANO a odkládala růžové brýle

Foto: Přátelé a přítelkyně, rozpusťme se. ČSSD zvolila vládu s ANO a odkládala růžové brýle
Hradec Králové se v neděli zbarvil do oranžova. Nejstarší česká strana si zde měla zvolit své vedení, a především projednat, co dál se sebou.
Všechno se musí pečlivě nachystat.
Nejprve to vypadalo na uzavřenou sešlost, nakonec se delegáti přeci jen rozhodli vpustit i média.
Včetně externího spolupracovníka Českého rozhlasu Štěpána Kotrby. Ten na sebe upozornil tím, že dvěma bezdomovcům škemrajícím o drobné nastříkal do očí pepřový sprej. Následně přišel o akreditaci.
Foto: Zbyněk Pecák
Lukáš Werner Lukáš Werner
18. 2. 2018 23:34
Sociální demokracie má za sebou volební sjezd v Hradci Králové. Přesněji řečeno jeho polovinu. Poté, co si strana do čela zvolila tandem Jan Hamáček a Jiří Zimola a odhlasovala si, že bude jednat s hnutím ANO o vládě, sjezd přerušila do 7. dubna. Podívejte se, co vše se v neděli v hradecké Střelnici dělo.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy