Obrazem: Často je to beznaděj. Reportáž o boji s koronavirem, který neustává

Obrazem: Často je to beznaděj. Reportáž o boji s koronavirem, který neustává
Vydali jsme se na jedno z oddělení krajského špitálu, kde se běžně o virové pacienty zdravotníci nestarají. Ale nyní musí.
Chirurgická jednotka intenzivní péče. Běžně se zdejší sestry a lékaři potýkají s vykrvácením, polytramuaty, septickými šoky. Jen v menšině mívají i pacienty na ventilacích, zejména v sezoně respiračních chorob.
"Jindy, když se pacienti horší, tak máte nějaké grify, triky, které s tím ventilátorem uděláte, i když to ze začátku jde hodně blbě. Ale funguje to a po čase se ti lidé zlepší," popisuje své zkušenosti z doby před koronavirem zdejší lékař Adam Hrubý.
"Ale tady u těch mám pocit, že zkoušíme všechno možné a ono se neděje nic. Je to na prd, je to špatné. V tom je ten rozdíl. Často je to dost beznadějné."
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 11. 2020 17:08
"Často je to dost beznadějné," říká lékař Adam Hrubý z Krajské nemocnice Liberec. Na jeho chirurgické jednotce intenzivní péče se běžně potýkají s jinými potížemi, nyní je plné těžkých pacientů s covid-19. Přinášíme reportáž z běžně necovidového oddělení, které se ale nuceně přeplo na nouzový režim a zdejší personál teď zachraňuje životy těm nejtěžším případům. Ne vždy se to ale podaří.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Seriál běžkyň v Ruce vyhrála Johaugová, Razýmová byla 22.

Třídílné zahájení Světového poháru běžkyň na lyžích v Ruce vyhrála norská favoritka Therese Johaugová. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Razýmová se v dnešní závěrečné stíhačce na 10 km volně posunula na 22. místo.

Celková vítězka seriálu z minulé sezony Johaugová startovala po sobotním triumfu na klasické desítce jako první a podle očekávání svůj náskok ještě zvýšila. Druhá dojela s odstupem 47 sekund ve skupině pronásledovatelek Ruska Taťjana Sorinová, jež dosáhla na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí místo obsadila Švédka Ebba Anderssonová.

Razýmová vyjela na trať s číslem 30 a v průběhu závodu se propracovala až na konečnou 22. pozici ve spurtu v chumlu závodnic. Deset kilometrů zvládla ve čtrnáctém nejlepším čase. Další české lyžařky na bodované umístění nedosáhly, Kateřina Janatová skončila v páté a Petra Nováková s Petrou Hynčicovou v šesté desítce.

Muži běží stíhačku na 15 km volně od 12:50.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy