Foto: Policie začala kontrolovat cestování mezi okresy i z Prahy. Zatím jen domlouvá

Foto: Policie začala kontrolovat cestování mezi okresy i z Prahy. Zatím jen domlouvá
Takovýto obrázek uvidíte při cestách po republice čím dál častěji.
Policisté od pondělí hlídkují na hlavních tazích mezi okresy napříč celým Českem.
Zastavují přitom náhodně vybraná auta.
A kontrolují účel jízdy jejich řidičů a při té příležitosti většinou i doklady.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 3. 2021 14:05
Policie začala kontrolovat lidi cestující mezi okresy. Ti musí prokázat, že cestu musí absolvovat, například že jedou do práce nebo k doktorovi. Hlídky stojí na hlavních tazích napříč zemí i na kraji Prahy, pevná stanoviště ale nemají. Zejména méně důležité komunikace jsou zcela bez kontrol, policie na to jednoduše nemá lidi. Bez jediné hlídky byla v pondělí ráno i dálnice D1 směrem z Prahy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy