Foto: Policie začala kontrolovat cestování mezi okresy i z Prahy. Zatím jen domlouvá

Foto: Policie začala kontrolovat cestování mezi okresy i z Prahy. Zatím jen domlouvá
Takovýto obrázek uvidíte při cestách po republice čím dál častěji.
Policisté od pondělí hlídkují na hlavních tazích mezi okresy napříč celým Českem.
Zastavují přitom náhodně vybraná auta.
A kontrolují účel jízdy jejich řidičů a při té příležitosti většinou i doklady.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 3. 2021 14:05
Policie začala kontrolovat lidi cestující mezi okresy. Ti musí prokázat, že cestu musí absolvovat, například že jedou do práce nebo k doktorovi. Hlídky stojí na hlavních tazích napříč zemí i na kraji Prahy, pevná stanoviště ale nemají. Zejména méně důležité komunikace jsou zcela bez kontrol, policie na to jednoduše nemá lidi. Bez jediné hlídky byla v pondělí ráno i dálnice D1 směrem z Prahy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kanadě objevili stovky neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy

V Kanadě, poblíž bývalé katolické internátní školy pro původní obyvatele, byly pomocí radaru objeveny "stovky hrobů" bez označení. Objev v provincii Saskatchewan ve středu večer místního času oznámila Federace nezávislých původních národů a je to podle ní dosud největší nález podobného pohřebiště. Na čtvrteční ráno federace avizovala tiskovou konferenci, na které oznámí "děsivý a šokující objev stovek neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy v Marievalu", napsala agentura Reuters.

Nález přichází necelý měsíc po objevení ostatků 215 dětí poblíž internátní školy ve městě Kamloops. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů a dalších menšin od jejich rodičů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zakladatele antivirové společnosti Johna McAfeeho nalezli mrtvého ve vězení, zřejmě spáchal sebevraždu

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl dnes nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy