Roušky, prázdná Praha i protesty. Český rok s covidem očima fotoreportérů Aktuálně.cz

Roušky, prázdná Praha i protesty. Český rok s covidem očima fotoreportérů Aktuálně.cz
Nejdříve doporučení, následně povinnost. Vláda v březnu nařídila nošení roušek prakticky všude kromě vlastního bydlení. Staly se tak zásadně nedostatkovým zbožím (březen 2020).
I přes opatření je nápor na nemocnice na podzim ohromující. Doktoři a sestřičky pracují téměř neustále, mnozí z nich se navíc covidem sami nakazí (listopad 2020).
Čísla nakažených i mrtvých ale dále stoupají. Na výročí pandemie bude Česko v dosud nejhorší situaci, říká v únoru premiér Andrej Babiš (17. leden 2021).
S tím se ovšem Češi dokázali poprat. Roušky si ušili sami - třeba ze starého povlečení. Dobrovolnice a dobrovolníci po celém Česku denně ušili roušky pro desetitisíce lidí (březen 2020).
Foto: Lukáš Bíba
První březnový den uplyne rok od momentu, co se na území Česka potvrdily první případy nemoci covid-19. Od té chvíle si republika prošla mnohým - od jarního šití roušek a letního uvolnění přes podzimní neúnavnou práci zdravotníků až po zimní frustraci nad opětovným zhoršením situace. U toho všeho byli fotoreportéři Aktuálně.cz. Podívejte se skrze jejich snímky, jak vypadal český rok s covidem.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy